На Львівщині демонтували пам'ятник червоній армії, що був на подвір'ї маєтку Шептицького

index

У селі Прилбичі Яворівського району демонтували пам’ятник червоній армії, який був на подвір‘ї маєтку Митрополита Андрея Шептицького.

Про це повідомили у Львівській обласній військовій адміністрації у п'ятницю, 30 вересня.

Ініціатори демонтажу – місцева громада і активісти з організації «Локальна декомунізація».

Пам’ятник у Прилбичах не має охоронного статусу, згідно із законодавством, а питання його демонтажу – справа органів місцевого самоврядування.

«У цьому символічному місці, де в перші дні окупації західної частини України 1939 року росіяни розстріляли графа Льва Шептицького з родиною та прислугою, такий пам’ятник тоталітарного режиму є, фактично, наругою над історичною пам’яттю українців», - йдеться в повідомленні.

23 червня 1941 року підрозділ саперного батальйону червоної армії заклав вибухівку під палац графів Шептицьких. Від родового маєтку Глави УГКЦ майже нічого не залишилося. 

Тоді ж зруйнували й невелику каплицю з привезеною з Люрду фігуркою Божої Матері, що стояла біля будинку. 

У 1950-х роках в маєтку Шептицьких, на місці зруйнованого дому, збудували будинок культури. Замість каплиці поставили монумент совєтський армії.

Довідка

У ЛОВА нагадують, що від початку російсько-української війни 2014 року на Львівщині, за наполягання активістів, демонтували десятки радянських пам’ятників. Серед них – львівський так званий монумент слави, пам’ятник Тудору у Львові, солдатам совєтської армії у Червонограді, Новому Селі, Зубрі, Соколі, Бібрці, Тетевчицях, Стоянові, Радехові тощо. Частину з них звалили самі сили природи. Більше інформації про це можна отримати на сторінці Декомунізація Львівщини у фейсбуці.

Охоронний статус в області наразі мають 177 пам’ятників радянської доби. Здебільшого, це військові поховання. Активісти вже звернулися до Львівської обласної військової адміністрації та Львівської обласної ради, аби вони вирішили питання про демонтаж пам’ятників та перенесення останків з Мінкультом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: