В Україні рівень народжуваності скоротився вдвічі

В Україні рівень народжуваності скоротився вдвічі

З 24 лютого по 6 жовтня в Україні завагітніло всього 68 277 жінок. Це в понад два рази менше, ніж минулого року. 

Під час війни українці стали частіше одружуватися. Так, за перші пів року 2022-го, за даними Міністерства юстиції, свої стосунки узаконили 103 903 українські пари. Торік за такий самий період — набагато менше, 85 960 пар.

Однак плани щодо народження дітей більшість пар зі зрозумілих причин усе ж відкладають до кращих часів. Про це у своєму матеріалі для ZN.UA "Вагітність під час війни: знаки Всесвіту" пише редакторка відділу соціум Алла Котляр. 

Так, згідно з даними в Електронній системі охорони здоров’я, наданими НСЗУ на запит ZN.UA, з 24 лютого по 6 жовтня 2022 року завагітніло всього 68 277 жінок. Тоді як за аналогічний період 2021-го — 146 675, розповідає Котляр.

 «Варто мати на увазі, що дані розрахункові, — зазначають у НСЗУ. — Що стосується 2022 року, то кількість буде більшою, оскільки ще не у всіх вагітність могла бути виявлена або медзаписи про це не внесені».

Спад народжуваності в Україні очевидний, пише Котляр. Проте, хоч ми й не досягаємо показника 2,1 дитини на жінку, необхідного для простого відтворення нації, українців народжується більше, ніж гине. Хоч би які цифри втрат називалися, життя пробивається крізь смерть...

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: