Наглядачі МАГАТЕ знову відвідають ядерні обʼєкти України після звинувачень росії 

МАГАТЕ
Secretary-General António Guterres briefs reporters on his priorities for 2020 and the work of the organization.

Інспектори МАГАТЕ, які постійно наглядають за двома ядерними обʼєктами України, знову приїдуть з інспекціями, на тлі звинувачень росії у підготовці «брудної бомби».

Про це повідомляє BBC.

За словами генерального директора Рафаеля Гроссі, інспектори повернуться найближчими днями на запит України.

росія не надала жодних доказів своїх звинувачень, які НАТО відкидає.

Президент України Володимир Зеленський попередив, що це означає, що росія сама може готувати такий напад.

Довідка

Так звані «брудні бомби» містять радіоактивний матеріал, наприклад уран, який розсіюється в повітрі, коли його звичайна вибухівка детонує. Вони не повинні містити високоочищений радіоактивний матеріал, як це використовується в ядерній бомбі, що робить їх дешевшими та легшими для маневрування.

МАГАТЕ повідомило, що отримало запрошення від українського уряду провести «перевірку» у двох невизначених місцях, додавши, що інспектори агентства регулярно відвідували обидва місця.

Гроссі сказав, що МАГАТЕ «інспектувало одне з цих місць місяць тому, і всі наші висновки узгоджувалися з деклараціями України про гарантії».

«Жодної незаявленої ядерної діяльності або матеріалів там не виявлено», - сказав він.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: