У Львівському університеті зруйнували автентичні вікна на будинку- пам'ятці архітектури

Screenshot_20221101-203457_Chrome

Управління охорони історичного середовища ЛМР зупинило самовільні роботи з заміни автентичних дерев’яних вікон на металопластикові у будинку-пам’ятці архітектури місцевого значення, що на вул. Кирила і Мефодія, 6. За цією адресою розташований хімічний факультет ЛНУ ім.І.Франка.

Про це повідомляє пресслужба ЛМР.

Як зазначила начальниця управління Лілія Онищенко, на момент виявлення робіт у пам’ятці вже демонтували 3 великі автентичні вікна та кілька менших. «Роботи ми зупинили. Але, ці вікна вже, на жаль, втрачені. Як зазначили у ректораті університету, заміна вікон – неузгоджена з ними ініціатива керівництва хімічного факультету. І запевнили, що замість демонтованих встановлять нові дерев’яні вікна, виготовлені за зразком оригінальних. Однак, це уже буде не автентика. Сподіваємось, що отримаємо від університету відповідний гарантійний лист, бо поки це усна обіцянка», - зазначила Лілія Онищенко.

Будинок № 6 на вул. Кирила і Мефодія – пам’ятка архітектури місцевого значення.  Збудований 1892 року за проєктом віденського архітектора Різорі, добудований 1911 року архітекторами Григорієм Пежанським за участю архітектора Йозефа Браунзайса.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: