У Львові урочисто відкрили вулицю Патріарха Димитрія Яреми

31529418564233886443546187250955323282347558n-3e916f57
Фото: Тарас Радь

Сьогодні у Львові урочисто відкрили вулицю Патріарха Димитрія Яреми – церковного і громадського діяча, ініціатора ІІІ відродження Української автокефальної православної церкви, Предстоятеля УАПЦ в 1993-2000 роках.

На відкриття вулиці прийшли його рідні, перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, Митрополит Львівський ПЦУ Владика Макарій, Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Владика Димитрій, священники, львів’яни, пише пресслужба ЛМР.

Вулиця розташована у Личаківському районі Львова, сполучає вулиці Личаківську і Пекарську.

«Зараз, зрозумівши справжню ціну незалежності, ми багато що переосмислюємо. Нова назва вулиці несе зовсім інший зміст. Дякую всім за ініціативу назвати вулицю іменем Патріарха Димитрія Яреми. Адже не можемо збудувати нашого майбутнього, не маючи справжньої української історії», - зазначив заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Наймолодший син Патріарха Димитрія Данило Ярема подякував усім, хто доклався до вшанування пам’яті його батька у назві вулиці.

«Коли Українська Церква отримала Томос – сповнилася ідея батька, який працював над тим, аби Церква об’єдналася. Сьогодні наш  батько повернувся до нас у назві вулиці. Хвилююча подія для нас. Думаю, що вона буде визначна і для львів’ян. Бо вся його діяльність проходила в глибокій вірі до Бога. І ця віра давала йому любов: до Бога, до Церкви, до України і до українського народу. Дякую всім, хто доклався до перейменування вулиці», - сказав Данило Ярема.

Раніше вул. Патріарха Димитрія Яреми мала назву Антона Чехова. Її перейменували у межах деколонізації топоніміки у межах Львівської МТГ. На сьогодні нові українські назви присвоїли вже  47 вулицям.  

Загалом у Львівській територіальній громаді дерусифікують 53 вулиці, названі на честь російських діячів чи мають назви, що асоціюються з російською імперією, росією чи радянською пропагандою. Дві вулиці із цього переліку вирішили приєднати до існуючих, оскільки вони дуже малі. Ще одна вулиця перейменована в межах садового кооперативу. Повний перелік вулиць - на сайті Львівської міської ради.

Нагадаємо, у Львові на благодійному аукціоні за один вечір на підтримку ЗСУ зібрали майже 4,5 млн грн

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: