866 дітей народилися передчасно за дев’ять місяців на Львівщині: війна

Screenshot_20221117-193806_Chrome

17 листопада у всьому світі відзначають день передчасно народжених дітей.

Про це повідомляє Львівська ОВА.

Темою цьогорічного дня є популяризація контакту «шкіра до шкіри». Цей контакт є надзвичайно корисною та ефективною практикою, особливо важливою у випадку недоношених дітей. Адже, розпочата відразу після народження, ця практика сприяє підтримці грудного вигодовування та стабілізації життєво важливих параметрів, таких як частота серцевих скорочень і рівень глюкози в крові. Також обов’язковою рекомендацією є навчання батьків, аби догляд за немовлятами, народженими передчасно, був правильним.

Як повідомили у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі, від початку року на Львівщині 866 дітей народилися передчасно. З них 30 - померли (23 дітей з цього числа народилися вагою до 1 кг). Зазначимо, що передчасно народженими вважаються діти, які з‘явилися на світ від 22-го до 37-го тижня вагітності.

«Ми любимо наших дітей з моменту їх народження. Але цей день нагадує нам про дітей, народжених надто рано, і наголошує на проблемах з їхнім здоров’ям. Ці малюки потребують величезної підтримки, адже вони вже проявили мужність раніше зустрітися з життям, що чекає на них. Кожна передчасно народжена дитина, саме в цьому їх унікальність, незважаючи на труднощі та перешкоди є новим випробуванням для батьків, але є й тим бажаним променем щастя та тепла. Ми також працюємо над тим, аби медична допомога дітям відповідала європейським стандартам», - розповів Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА.

Фахівці Неонатального центру Львівської обласної клінічної лікарні розуміють, що кожна передчасно народжена дитина має свою історію, адже тут такими дітьми опікуються з 1977 року. Від того часу у стінах цієї лікарні друге життя отримали понад 20 тисяч таких немовлят, серед яких сотні були зовсім крихітними, маючи масу тіла при народженні менше 1000 г. Ці діти потребують спеціальних умов, а також догляду, лікування й опіки після народження. До війни Центр виходжував близько 800 таких дітей на рік, однак зараз їх стає більше. 

У Львівському обласному клінічному перинатальному центрі одним з основних пріоритетів є ефективна медична допомога передчасно народженим дітям.

«Від сьогодні з’явилася можливість транспортування поспішайок з інших пологових будинків Львівщини до перинатального центру. Кожна передчасно народжена дитина, незалежно від терміну гестації та маси тіла, має право на якісну медичну допомогу та виходжування до моменту виписки. Для найменших пацієнтів вагою від 500 г наш центр стає справжньою домівкою, де є все необхідне. Декілька тижнів або навіть місяців, проведених в наших неонатологічних відділеннях, закладають основу для здорового майбутнього передчасно народжених дітей», - зазначає Марія Малачинська, директорка перинатального центру.

Вони поспішають народитися і їм потрібна особлива опіка, догляд та медична допомога, тому свій життєвий шлях поспішайки часто розпочинають із реанімацій дитячих лікарень. Львівська обласна дитяча клінічна лікарня «Охматдит» також виходжує поспішайок. А дякуючи допомозі багатьох благодійників та Опікунській Раді вдається оснащувати відділення новітніми медичними апаратами та медикаментами, аби ще більш якісніше надавати допомогу найдорожчим. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: