У Львові провели 9 трансплантацій за 30 годин

У Львові провели 9 трансплантацій за 30 годин

Трохи більше, ніж за добу хірурги у Львові пересадили 9 органів.

Про це заявили у Першому медичному об'єднанні Львова 23 листопада.

Так, трансплантологи за 30 годин пересадили два серця, печінку та шість нирок. Усі операції виконали від посмертних донорів.

Донорами стали двоє чоловіків із Львівщини та жінка із Буковини. Вони загинули від травм, несумісних із життям, але завдяки рішенню родичів та лікарям, продовжили жити в інших людях. Для цього об'єдналися майже сотня медпрацівників.

«У перший «коридор пошани» медпрацівники лікарні святого Пантелеймона вишикувалися опівночі. Впродовж наступних 12 годин вони пересадили дві нирки, серце та печінку. Останню пересадку – 63-річному чоловіку з Донецька, робили зі спеціалістами Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова», - розповіли у лікарні.

Ще дві нирки в цей час трансплантували в сусідніх операційних. Їх частина команди лікарів привезла з Чернівців, куди їздила на вилучення органів. Шанс на повноцінне життя отримали жінки з важкою формою ниркової недостатності. Обидві вони роками були залежні від гемодіалізу – штучного очищення організму від токсинів.

І щойно команди трансплантологів завершили роботу і вийшли з операційних, стало відомо: у лікарні святого Луки на донорство погодилася ще одна родина. Їхній 31-річний син трагічно загинув, а вони захотіли, щоб його серце продовжило битися. На світанку медпрацівники «коридором шани» провели його в операційну.

Нирки пересадили в сусідніх операційних, серце – в лікарні святого Пантелеймона. Його отримав 45-річний львів'янин, який без цієї операції не мав би шансу жити.

Доповнюється....

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: