Втілені та забуті: у Львові оцифрують понад 800 давніх проєктів архітектури

IMG_0221
Ілюстративне фото. Автор: Микита Печеник

У Львові оцифровують архів проєктів реконструкції та реставрації архітектурних об'єктів.

Про це розповіли у Центрі міської історії.

«У архіві – понад 800 справ. Вони містять ескізні та робочі проєкти реставрації та реконструкції будинків, що були або не були втілені. Це передпроєктні дослідження: архітектурні обміри, матеріали з паспортизації та інвентаризації пам'яток, фотофіксації, дослідження живопису та вітражів тощо. Матеріали були створені у 1970-1990 роках на замовлення Львівського державного історико-архітектурного заповідника та виконувалися переважно Українським спеціальним науково-реставраційним інститутом «Укрзахідпроектреставрація», - йдеться в повідомленні.

Різноманітність цих матеріалів, зокрема, наявність фотографій, записів та креслень різних розмірів, потребували пошуку оптимальних методів оцифрування. Ці справи дозволяють досліджувати те, як осмислювалася архітектурна спадщина, та як її адаптовували до сучасного використання в другій половині XX століття.

Роботи проводять за фінансового сприяння фонду ALIPH і закінчити їх планують вже в наступному році.

Нагадаємо, у співпраці з фондом нинішнього року вже оцифрували комплекс Вірменської катедри, а також Преображенську церкву, храм Іоана Золотоустого та дерев’яну церкву Пресвятої Трійці, що на Сихові.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: