"Нам потрібна суверенна Україна, щоб росія не становила загрози для Європи", - Орбан

01b3067-orban
Фото: відкриті джерела

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, відомий прихильністю до Кремля й тим, що перекладав провину за війну на Захід, заявив, що потрібно подбати про те, аби Україна залишалась суверенною державою, щоб Росія не могла становити загрози для Європи.

Як повідомляє "Європейська правда", його заяву наводить 24.hu. Орбан сказав про це, виступаючи на конгресі учасників Міжнародного об’єднання християнських демократів  (CDI), де він є віцепрезидентом. 

Говорячи про політичну ситуацію у Європі, Орбан заявив про низку одночасних викликів - війну в Україні, економічну кризу, нелегальну міграцію і "поширення західної неомарксистської ідеології". 

Щодо війни Орбан сказав, що Європа об’єднана з приводу того, що є її ціллю і найважливіше, щоби росія не становила загрози для Європи - "для чого нам потрібна суверенна Україна". 

Водночас, він продовжив нарікання на європейські санкції проти росії, зауважуючи, що потрібно уникнути рецесії, а високі ціни на енергоносії через війну та санкції Євросоюзу ускладнюють це завдання для країн Центрально-Східної Європи.

Як пише сайт Гордон, навесні Угорщина кілька тижнів блокувала шостий пакет санкцій ЄС, до якого входить часткове ембарго на нафту. Влітку представники влади цієї країни говорили, що Угорщина не може відмовитися від російської нафти і що "це фізично неможливо".

Орбан 8 вересня заявив, що санкції Євросоюзу проти Росії потрібно переглянути.

26 вересня він написав у Facebook, що "ввести санкції вирішили брюссельські бюрократи і європейські еліти", а у європейців "ніхто не питав".

Глава МЗС України Дмитро Кулеба наприкінці жовтня заявляв, що критичної шкоди для України від позиції Угорщини наразі немає.

"Віктор Орбан – занадто хитрий політик, щоб спалити всі мости. Навіть якщо він їх спалить, він тут же побудує понтонну переправу. Угорщину треба просто перечекати. Стільки, скільки треба", – зазначив Кулеба.

24 листопада Європарламент закликав заморозити бюджетне фінансування Євросоюзом Угорщини, зокрема через зловживання Будапештом принципу одностайності під час ухвалення рішень у ЄС для тиску на РФ.

Орбан обіймає посаду прем'єра Угорщини з 1998 року з перервою на період 2002–2010 років.

Читайте також: Прем’єр Польщі прибув до Києва

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: