Бойовому медикові у Львові встановили біонічну руку

e1137bf366684675b0d569f1fea82b3c-9daaae48

У реабілітаційному центрі «Незламні», що у Львові, встановили біонічну руку бойовому медикові, який втратив кінцівку на фронті.

Про це повідомили у Першому медоб'єднанні Львова, на базі якого діє Центр.

27-річний ортопед-травматолог Дмитро жив без кисті пів року. До повномашстабного вторгнення він працював у столичній лікарні.

«Він, грек за паспортом, приїхав до Києва вчитися і тут залишився. Відтак спершу рятував поранених на Київщині, після її звільнення – поїхав на передову. Майже дві сотні бійців: таку кількість наших захисників і захисниць медик з командою встигли евакуювати з поля бою до червня. Тоді ж їхні ряди поповнив сам Дмитро. Це сталося під час чергової спецоперації», - каже Дмитро.

Про те, що правої кисті у хлопця більше немає, він зрозумів лише в лікарні.

«Мене тримають дві медсестри, а я куксою б’ю об стінку і кричу», - такою була Дмитрова перша реакція на травму. Для молодого лікаря вона означала, що він більше ніколи не візьме до рук скальпеля. Загалом, аби врятувати м’язи передпліччя та довжину кінцівки, Дмитрові зробили п’ять операцій у трьох різних містах.

Протезисти встановили медику біонічну кінцівку українського виробника Esper Bionics. Її для хлопця придбала ІТ- компанія Symphony Solutions. Він став другим, хто отримав такий протез у центрі НЕЗЛАМНІ.

«Зараз ми встановили другий біонічний протез українського стартапу, який потрапив на обкладинку Time. За час відкриття майстерні ми зробили 20 протезів і ще до 10 в нас зараз в роботі», - зазначає Назар Багнюк, керівник напрямку протезування центру НЕЗЛАМНІ.

Нині Дмитро проходить реабілітацію та вчиться жити з «новою рукою». Чоловік дуже задоволений девайсом: з його допомогою він уже друкує SMS в телефоні, бере горнятко з кавою та дістає навушники. Більше того, щойно тимчасову конструкцію протеза замінять на постійну – а це буде за тиждень, він знову поїде на передову, боротися за життя наших захисників і захисниць. Чоловік переконаний: біонічна кінцівка допоможе повернутися до лікарської практики та врятувати ще не одну сотню життів.

Більше про Центр

За час повномасштабного вторгнення ми, у Національному реабілітаційному центрі НЕЗЛАМНІ, уже надали допомогу більш як семи тисячам поранених українців. Це військові та цивільні, дорослі та дітки. Діток більше 250.

Як долучитись до допомоги?

Аби кожен українець, який втратив кінцівки у війні, отримав шанс повернутися до повноцінного життя, Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ Першого медоб’єднання Львова спільно з благодійною платформою Dodro.ua оголосили проєкт «Протези для незламних».

Мета - зібрати сто мільйонів гривень. Долучитися може кожен, варто лише зайти на сайт dobro.ua – проєкт «Протези для незламних» – і натиснути «підтримати».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: