російський мільярдер постане перед новим рослідуванням у Франції

керімов

56-річний російський мільярдер Сулейман Керімов і його сім’я постануть перед новим розслідуванням у Франції.

Про це повідомляє Bloomberg.

Нова група прокурорів перевірить, як його донька стала власником кількох розкішних вілл на Рив’єрі та хто є кінцевим бенефіціаром.

Паризька прокуратура, яка відповідає за боротьбу з організованою злочинністю, відома як Junalco, очолює розслідування фінансових потоків, які дозволили придбати 32-річною Гульнарою Керімовою компанії, які володіють чотирма віллами в «Бухті мільярдерів» на Кап д'Антіб. , повідомляють обізнані люди. Право власності на вілли було предметом справи про відмивання грошей, відкритої кілька років тому в Ніцці, на південному сході Франції. 

За словами джерел, прокурори Junalco зараз спираються на червневий звіт французького органу з боротьби з відмиванням грошей Tracfin. Згідно з цим документом, Гульнара витратила 268 мільйонів євро (279 мільйонів доларів), щоб отримати структуру власності, при цьому кошти були надані здебільшого її братом Саїдом, повідомляє розслідувальне видання Mediapart . У відповідь на запитання Bloomberg прокуратура Парижа підтвердила, що Junalco бере на себе провідну роль у розслідуванні записки Tracfin.

Микита Січов, адвокат, який представляє інтереси Сулеймана, Саїда та Гульнари, відкинув будь-які спроби повернути сім’ю під увагу французького законодавства, припустивши, що зміна власника майна добре відома французькій владі.

«Звіт Tracfin, на який ви посилаєтеся, стосується реструктуризації, проведеної в умовах повної прозорості з компетентними органами з метою дотримання всіх чинних норм», — сказав Сичов у відповідь на запитання Bloomberg. 

Нове розслідування завершує поганий місяць для родини Керімова, яка до початку цього року володіла контрольним пакетом акцій ПАТ «Полюс» , найбільшого золотодобувача Росії. У травні вона повністю вийшла з компанії. 

Керімов, який є сенатором у росії та чиї статки становлять 10,9 мільярдів доларів згідно з Bloomberg Billionaires Index , перебуває під санкціями США з 2018 року . Два тижні тому США наклали санкції на Саїда, Гульнару та чотири французькі фірми нерухомості, які вона придбала, а також Олександра Штудхальтера, партнера Керімова, який раніше використовував швейцарську фірму для володіння віллами. Європейський Союз і Великобританія додали Керімова до своїх санкційних списків після вторгнення в Україну. Саїд перебуває під санкціями ЄС з квітня. 

Хоча Керімов перебуває в списку санкцій ЄС, чотири вілли не фігурують у списку замороженої власності Франції , що підкреслює труднощі, які виникли у місцевої влади, пов’язуючи з ним розкішні будинки.

Нагадаємо, що станом на ранок 29 листопада виробники електроенергії забезпечують 70% споживання електроенергії в Україні. Дефіцит потужності наразі складає 30%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: