путін не зацікавлений у серйозних переговорах з Україною, – ISW

025452a-9f6f192-pytin690-
Фото з сайту Кремля

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) переконані, що російський президент не зацікавлений у переговорах з Україною, які могли б призвести до стійкого миру.

Про це йдеться в статті Інституту вивчення війни (ISW), пише Українська правда.

Експерти інституту вважають, що риторика путіна вказує на те, що він не зацікавлений у серйозних переговорах з Україною та зберігає максималістські цілі щодо війни.

В інституті припускають, що путін, лавров і пєсков робили заяви щодо переговорів, щоб створити у західних офіційних осіб уявлення, що росію потрібно заманити на переговори.

кремль, ймовірно, має намір створити динаміку, в якій західні офіційні особи запропонують росії випереджувальні поступки в надії переконати її вступити в переговори, натомість не вимагаючи значних попередніх поступок з боку рф, переконані в ISW.

Аналітики інституту зазначають, що заяви путіна, лаврова та пєскова підкреслюють, якими можуть бути деякі з таких бажаних попередніх поступків: зменшення західної фінансової та військової допомоги Україні, визнання незаконної анексії росією українських територій та обмеження на військові дії НАТО і Заходу в Європі.

В інституті наголосили, що кремль зберігає розпливчастість у формулюваннях щодо предмету переговорів, ймовірно, для того, щоби переконати західних офіційних осіб розпочати переговорний процес без чіткого визначення, чи будуть такі переговори спрямовані на припинення вогню, мирний процес або ж остаточну мирну угоду.

ISW підсумовує, що росія виграла б від тимчасової угоди з Україною та західними країнами, яка створила б паузу в бойових діях, що дозволило б росії зміцнити російські збройні сили для майбутніх військових операцій з метою досягнення максималістських цілей в Україні.

Оскільки путін не виявив особливого інтересу до припинення вогню, а кремль продовжує висувати вимоги, які рівнозначні повній капітуляції Заходу, це свідчить про те, що путін й надалі зосереджений на досягненні військової перемоги, вважають аналітики інституту.

Основні висновки ISW:

  • росія намагається скористатися прагненням Заходу до переговорів, щоб створити динаміку, в якій західні офіційні особи почуватимуться зобов'язаними піти на випереджувальні поступки, щоб заманити росію за стіл переговорів.
  • Міністр закордонних справ росії сергій лавров повторив в якості основи для переговорів точно такі ж вимоги, які російське МЗС висувало до вторгнення 24 лютого, а прессекретар кремля дмитро пєсков додав додаткову вимогу, щоб Захід визнав анексовані росією українські території.
  • Російські війська все ще становлять загрозу українській енергетичній інфраструктурі, незважаючи на успіхи української протиповітряної оборони.
  • Додаткові західні системи ППО спонукають російську військову спільноту поставити під сумнів російську повітряну кампанію проти української інфраструктури.
  • Російські посадовці висувають умови для переговорів щодо демілітаризації Запорізької атомної електростанції, від яких росія, скоріш за все, відмовиться та виконання яких не усуне або не зменшить існуючу загрозу для ЗАЕС.
  • Українські сили здійснили локальні прориви на південний захід та північний захід від Кремінної.
  • Російські війська продовжували здійснювати мінімальні просування в районі Бахмута та проводили наступальні операції в районі Авдіївка-Донецьк.
  • Російські війська можуть мати труднощі з належним розподілом та розгортанням сил у тилових районах на півдні України через українські удари.
  • Погана логістика, непокірний мобілізований персонал та внутрішні протести продовжують заважати кремлю досягти цілей часткової мобілізації.

Читайте також: До лікарень прибуло понад 10 авто із пораненими і загиблими окупантами, - Генштаб

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: