У Львові прооперували немовля зі щілиною у піднебінні, через що хлопчикові було важко дихати

photo_5222473910753281421_y

У Чорнобильській лікарні Львова провели складну операцію, і тепер 5-місячний Макарчик із Хмельниччини може нормально дихати, їсти, спати.

Про це повідомили у Західноукраїнському дитячому спеціалізованому медцентрі.

«Моїй дитині було важко дихати через щілину піднебіння. А деякі лікарі казали чекати до року», - батьки малюка радіють, що вирішили не відтерміновувати операцію, адже зауважували, що через ваду лицевого відділу у сина з’являлась задишка, він міг спати лише напівсидячи, що погано вплинуло на хребет малюка. Також були великі проблеми із харчуванням, тому хлопчик погано набирав вагу.

Родині порадили звернутись до фахівця ЗУСМДЦ Остапа Могиляка. Лікар проводить складні оперативні втручання дітям із вродженими вадами обличчя. Завдяки його особливій хірургічній техніці діти, яких оперують у Центрі, не мають проблем із вимовою та не потребують роботи з логопедом.

«Макарчику ми виконали реконструктивне втручання з пластикою трьох шарів щілини, скоригували вуздечку язика і верхньої губи, щоб уникнути у майбутньому діастазу в зубах», - розповів хірург.

Складну операцію довелось завершувати у повітряну тривогу, що змусило батьків трохи понервувати.

«Я також переживала, щоб не сталось знеструмлення. Хоча розуміла, що лікарі і лікарня готові до таких ситуацій», - зізнається мама Макарчика.

Оперативне втручання минуло вдало, хлопчик краще їсть і спить, жвавий, активно вокалізує.

Щороку у Західноукраїнському дитячому спеціалізованому медичному центрі оперують близько 700 дітей з патологією губи і піднебіння. Проводити хірургічні втручання, на думку хірургів лікарні, потрібно якнайшвидше.

«Пізнє звернення до фахівців, а відтак пізнє оперативне втручання, призводить до ускладнень з боку ЛОР-органів, косметичних дефектів і негативно впливає на майбутнє мовлення пацієнта. Тому я раджу оперувати в оптимальні терміни, ще до появи перших звуків: щілину губи – від 1 до 3 місяців від народження, а щілину піднебінь – від 4 до 6 міс», - пояснив Остап Могиляк.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: