в росії готуються до нової хвилі мобілізації, – ISW

165670-1_large

Російські та українські джерела продовжували обговорювати ймовірну та неминучу другу хвилю мобілізації в росії.

Про це йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW).

Глава чеченської республіки рамзан кадиров під час прес-конференції 29 грудня про мобілізацію випадково підтвердив майбутню другу хвилю мобілізації, на якій заявив, що чечня перевиконала мобілізаційні вимоги на 254%, і тому жителі чечні не будуть мобілізовані у другій хвилі мобілізації.

Начальник Головного розвідувального управління (ГУР) України Кирило Буданов заявив в інтерв'ю BBC, що російська влада прийняла рішення розпочати чергову хвилю мобілізації 5 січня або, можливо, 9 січня, через брак живої сили.

Високопоставлені чиновники кремля спростували заяви про другу хвилю мобілізації нещодавно 21 грудня, як раніше повідомляв ISW. ISW оцінює, що друга хвиля мобілізації не виправить недоліки російської армії, оскільки зусилля кремля щодо формування збройних сил залежать від його здатності інвестувати час і постачання у свій персонал, вимоги, які фундаментально суперечать невдачам кремля протягом тривалого часу.

Російська влада продовжила заходи щодо придушення військовослужбовців, які відмовляються воювати. Російська служба Бі-Бі-Сі 29 грудня повідомила, що Міністерство оборони (МО) росії розробило та оприлюднило проект указу президента, який узаконює суворе покарання російських військовослужбовців, які вчинили злочини проти російських військових, шляхом створення «польових гауптвахт».

У звіті зазначалося, що російські військові помістять персонал, який погано поводиться, в ізольовані польові гауптвахти, спроектовані так, щоб вони були гіршими, ніж інші камери військового утримання.

Повідомляється, що указ забороняє створювати гауптвахти в підземеллях, підвалах, які не мають вікон і належної вентиляції, різних контейнерах і ямах «за винятком випадків, пов’язаних із збереженням життя військовослужбовців», але він, схоже, підписаний президентом росії володимиром путіним.

ISW не вдалося знайти початково опублікований проект цього президентського указу.

Читайте також: Окупанти продовжують наступ на Лиманському та Бахмутському напрямках, —Генштаб

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: