У новорічній промові путін виправдовував необхідність війни проти України

2793666

Щорічне передноворічне звернення президента росії володимира путіна продовжувало ілюструвати, що путін не впевнений у своїй здатності формувати російський інформаційний простір і продовжує зосереджуватися на виправданні війни та її вартості для свого народу.

Про це йдеться у щоденному звіті ISW.

путін заявив, що «суверенне, незалежне і безпечне майбутнє росії залежить тільки від нас, від нашої сили і рішучості», і що 2022 рік «був роком складних, необхідних рішень, важливих кроків до досягнення повного суверенітету росії і потужної консолідації» нашого суспільства».

Він додав, що події 2022 року «стали тією віхою, яка заклала основу нашого нового спільного майбутнього, нашої нової справжньої незалежності». путін продовжив: «Це те, за що ми боремося і сьогодні, ми захищаємо свій народ на наших власних історичних територіях у нових суб’єктах російської федерації [незаконно анексованих територіях України]».

Ця промова продовжила риторичні заяви путіна не тільки про те, що росія має історичні права на Україну, але й про те, що незалежність і суверенітет росії залежать від відновлення контролю над Україною. Таким чином путін намагається вважати перемогу у війні необхідною для подальшого існування росії як незалежної держави.

Ймовірно, ці коментарі мали на меті виправдати дорогу війну та звернутись до ультранаціоналістичної провоєнної спільноти, яка регулярно посилається на захист незаконно анексованих територій як на підставу для переслідування ще більш агресивних цілей і сплати за них ще вищої ціни в Україна.

Однак вони також вказують на те, що путін як і раніше не бажає розглядати значуще мирне вирішення війни, яку він почав, інакше, ніж на умовах, які він диктує Україні та Заходу. путін навряд чи прийме будь-який менший результат, якщо Україна за допомогою своїх західних прихильників не зможе завдати додаткових великомасштабних поразок російським військам і звільнити значно більшу частину окупованої території.

путін не використав свою щорічну промову, щоб зробити будь-які оголошення про те, як російські військові мають намір переломити свої невдачі в Україні та досягти своїх максималістських цілей. Банальність більшої частини виступу узгоджується з попередніми оцінками ISW про те, що володимир путін, можливо, відклав своє щорічне звернення до зборів російської федерації, оскільки він був невпевнений у своїй здатності формувати російський інформаційний простір на тлі посилення критики щодо його ведення війни.

путін виголосив своє звернення зі штабу Південного військового округу (ПВО) у рамках поточних зусиль, щоб показати себе ефективним лідером військового часу, який активно контролює військові дії. путін виступав зі своїм зверненням з Південного військового округу в Ростові-на-Дону, за ним йшли російські військові у бойовій формі.

путін також вручив бойові знамена 1-му армійському корпусу «ДНР» і 2-му армійському корпусу «ЛНР», а також державні нагороди російським військовослужбовцям, які брали участь у бойових завданнях в Україні.

Російські джерела повідомляли, що путін також нагородив Георгіївським хрестом командувача збройними силами РФ в Україні генерала армії сергія суровікіна. Ймовірно, путін влаштував ці події в штаб-квартирі SMD, щоб посилити зусилля кремля зобразити путіна як учасника війни, який глибоко залучений у ведення війни та ефективного лідера військового часу.

Нагорода суровікіну свідчить про постійну підтримку путіним загального командування війною, незважаючи на той факт, що за час перебування суровікіна на посаді суровікіна ще не було досягнуто значних територіальних здобутків, а також той факт, що широкомасштабні навмисні атаки на українську критичну інфраструктуру, які, ймовірно, рекомендував суровікін, і підготовлені не наблизили росію до перемоги.

Міністр оборони росії сергій шойгу використав своє новорічне святкове звернення, щоб демонізувати Україну та оголосити, що перемога росії така ж «неминуча», як і настання нового року. шойгу неправдиво приписував російським солдатам захист мирних жителів, які страждають від «геноциду та насильства», за «право говорити російською мовою», яка є офіційно визнаною мовою національної меншини в Україні. Далі шойгу назвав війну боротьбою з неонацизмом, тероризмом і тими, хто обожнює військових злочинців. Шойгу сформулював перемогу росії як спосіб запобігти спробам стерти «славну історію та великі досягнення» росії та захистити мирних жителів, звільнених від «нацистів», у очевидній спробі мотивувати російських солдатів.

Нагадаємо, 31 грудня ЗСУ ліквідували 760 окупантів

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: