США і союзники погодилися ввести дві граничні ціни на російські нафтопродукти

cd5a8d08b276cbb558c338548c877b55_w960
Фото: відкриті джерела

Країни міжнародної коаліції, які ввели граничну ціну на російську нафту, погодилися встановити дві граничні ціни на нафтопродукти з рф.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів США, пише Українська правда.

У п'ятницю, 20 січня, заступник міністра фінансів США Воллі Адейємо провів онлайн-зустріч із заступниками міністрів фінансів країн, які запровадили обмеження на ціну російської нафти морського транспортування, щоби обговорити досягнутий прогрес та визначити подальші кроки для завершення політики обмеження цін на російські нафтопродукти.

Учасники зустрічі погодилися з підходом щодо нафтопродуктів з РФ, який передбачає введення двох граничних цін.  

"Одна гранична ціна – на нафтопродукти, які зазвичай продаються з надбавкою до ціни на сиру нафту, такі як дизельне паливо або бензин, друга гранична ціна – на продукти, які продаються зі знижкою до ціни на сиру нафту, такі як мазут" - зазначається у повідомленні.

Учасники зустрічі погодилися, що такий підхід дозволить краще відкалібрувати політику встановлення граничних цін на нафтопродукти, враховуючи широкий діапазон ринкових цін, за якими вони торгуються.

Також заступники міністрів погодилися переглянути у березні граничну ціну на російську нафту.

"Це дозволить коаліції врахувати зміни на світових ринках після запровадження граничних цін на нафтопродукти, а також ознайомитися з результатами технічної експертизи ЄС щодо граничної ціни на нафту", – йдеться у повідомленні Мінфіну США.

Сайт Гордон нагадує, що росія є другим за величиною експортером нафти у світі після Саудівської Аравії. Але, за прогнозом Міжнародного енергетичного агентства (IEA), частка росії на світовому енергетичному ринку до 2030 року скоротиться із 20% до 13%. Отже, кремль недорахується приблизно $1 трлн експортних доходів, зазначила "Русская служба ВВС".

За даними Bloomberg, рф дедалі частіше скеровує паливо до Азії. На неї тепер припадає майже 89% експорту російської нафти (приблизно 3 млн барелів на добу), основну частину цього обсягу закуповують дві країни – Китай та Індія.

Уряди країн Європейського союзу домовилися про обмеження ціни на російську морську нафту в розмірі 60 доларів за барель. До них приєдналися країни "Групи семи" (США, Канада, Великобританія, Німеччина, Франція, Італія і Японія), а також Австралія й інші країни. Цей захід набув чинності з 5 грудня. Він має обмежити доходи, "які росія отримує для фінансування незаконної війни в Україні".

Водночас, Україна, Польща і країни Балтії наполягали на радикальнішому зниженні вартості російської нафти.

Президент України Володимир Зеленський назвав "несерйозною" встановлену стелю цін. На його думку, барель має коштувати менше ніж $30.

Читайте також: Сьогодні, 21 січня, на Львівщині діятиме графік погодинних відключень

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: