У Міноборони Німеччини все ж мали список танків, щоб обрати, які віддати Україні, - Spiegel

Leopard-2-690x398
Фото: відкриті джерела

Міністерство оборони Німеччини ще з літа 2022 року мало список танків Leopard, на підставі якого можна було б визначити машини, які потенційно можна передати Україні.

Про це повідомляє Spiegel з посиланням на документ, що опинився у розпорядженні редакції, пише "Європейська правда".

Журналісти дізналися, що список різних моделей танків Leopard був підготовлений ще на початку літа 2022 року, у ньому фігурують дані станом на травень. 

Згідно з цим списком, у Бундесверу загалом 312 танків Leopard 2 з різних серій, з яких 99 потребували певного ремонту і один вирішили списати. 

Серед решти 212 машин є моделі 2A5, 2A6, 2A7 та 2A7V, найсучаснішою вважається остання, таких у Бундесверу на час складання списку було 53 машини. 

За словами джерел, цей список також демонструє, які моделі можна було би віддати Україні - і це 19 танків 2A5. Їх зараз використовують у тренувальних центрах для ролі танків противника, і це нібито єдине їхнє застосування, тож найпростіше було б віддати саме 2A5. 

Spiegel зауважує, що 2A5, на додачу, добре підходять для "пакету" з танками Leopard від інших союзників, зокрема Польщі, у якої є дуже подібні моделі 2A4.

Водночас, викликом є суттєві технічні відмінності між танками, які є у Бундесверу та в інших союзників - якщо у німецьких вже переважно електронні контролери для керування баштою танка, то у багатьох інших "Леопардів" у Європі - гідравлічні. 

Для постачання Україні найкраще було би, щоб це були однотипні машини - і з точки зору навчання українських військових користуватись ними, і з точки зору обслуговування та ремонту, оскільки кожна технічна відмінність між моделями ускладнює всі ці завдання. 

Перед цим неофіційно з’являлась інформація, що у Міноборони буцімто спеціально не поспішали проводити інвентаризацію наявних Leopard 2, щоб це не розцінили як ознаку готовності передати їх Україні. 

Нагадаємо, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що західні союзники поки не дійшли згоди щодо надання Україні основних бойових танків Leopard 2 на зустрічі у форматі "Рамштайн" 20 січня, але він доручив підготуватися своєму міністерству до "дня, який, можливо, настане". При цьому, у Шольца заперечили, що нібито висували умовою надання Україні німецьких танків те, що США у такому разі теж мають надати свої танки Abrams.

Частина німецьких політиків після цього закликали уряд принаймні надати дозвіл на передачу Україні "Леопардів" іншим країнам, які вже готові це зробити, а кількасот людей організували у Берліні мітинг за надання танків Україні.

У свою чергу, прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький розкритикував Німеччину за зволікання із передаванням Україні танків Leopard 2. Він наголосив, що війна тут і зараз й техніка потрібна Україні терміново.

Про це польський голова уряду заявив в розмові з PAP, пише ТСН.

"Позиція Німеччини є неприйнятною. Минув майже рік від початку війни (повномасштабної війни. - Ред.). Щодня вмирають безневинні люди. Російські бомби сіють хаос в українських містах. Нападають (російські окупаційні війська. - Ред.) на цивільні об'єкти, вбивають жінок та дітей. Докази військових злочинів, скоєних російською армією, можна побачити по телевізору та на YouTube. Що ще потрібно Німеччині, щоб розплющити очі та почати діяти відповідно до потенціалу німецької держави? Крім того, їм не потрібно активувати 100% своїх ресурсів. 30% достатньо. Навіть 10% - це був би прогрес. Однак, насамперед, Берліну не слід послаблювати чи саботувати дії інших країн", - висловився Моравецький.

Польский прем'єр зауважив, що Німеччина — потужна країна з погляду економіки та військової могутності. Але попри це, він переконаний, що Україна та Європа виграють цю війну – з Німеччиною чи без неї. 

"Я намагаюсь зважувати свої слова, але скажу прямо. Україна та Європа виграють цю війну – з Німеччиною чи без неї. Однак від Німеччини залежить, чи захочуть вони приєднатися до місії з припинення російського варварства, чи пасивно спостерігатимуть за цим, прирікаючи себе на те, щоб опинитися на неправильному боці історії", - зазначив Моравецький.

На запитання, які причини стриманості Берліна, Моравецький відповів: "Німеччина потрапила до пастки, яку розставила сама для себе. Вони роками проводять політику зближення із Росією. Російського ведмедя сподівалися умилостивити щедрими контрактами. Ця політика збанкрутувала, і німцям досі важко визнати свою неправоту".

Прем'єр Польщі також наголосив, що Україні танки потрібні терміново, але натомість "витрачається час на дискусії, які ні до чого доброго не приводять".

"І якраз у той момент, коли здається, що ситуація з важким озброєнням для України дещо покращується, Німеччина втручається та висловлює побоювання. Ворог на сході, а ми витрачаємо час на дискусії, які ні до чого доброго не приводять... Війна тут і зараз. Українським захисникам Європи танки потрібні терміново. Німці хочуть тримати їх на складі, поки Росія не переможе Україну і не постукає у двері Берліна?", - підсумував Моравецький.

Читайте також: Минулої доби ЗСУ ліквідували 600 російських вояк, - Генштаб

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: