Як українці ставляться до ветеранів російсько-української війни, - оптування

зсу
Фото з відкритих джерел.

У відповідях соціологічного опитування 97% тих, хто має свій власний бізнес, або ж хотів його мати, готові взяти на роботу ветерана російсько-української війни.

Про це свідчать дані соціологічного опитування групи Рейтинг, проведеного з ініціативи Українського ветеранського фонду Мінветеранів у січні, пише Генштаб ЗСУ.

«Ще 93% усіх опитаних зазначили, що готові працювати в одному колективі з ветеранами. Це вказує на те, що наразі немає стигми ветеранів у суспільстві й військові можуть розраховувати на повну підтримку та розуміння як з боку керівників, так і колективу. Тобто саме суспільство готове співпрацювати з ветеранами, полегшуючи їхню абілітацію після повернення з війни», — каже Руслана Величко-Трифонюк, т.в.о. виконавчої директорки Українського ветеранського фонду.

Про образ ветерана

Якщо влітку 30% заявили, що під поняттям «ветеран» вони розуміють особу, яка воювала у Другій світовій війні, то зараз тенденція інша. 21% вважає, що ветерани — люди молодого віку. Ще 55% переконані, що ветерани — люди середнього віку. Рівень тих, хто вважав ветеранами учасників Другої світової знизився до 7%.

Якщо у попередньому опитуванні молодь частіше підтримувала стереотип про те що «ветеран» — це учасник Другої світової війни. То зараз образ ветерана «помолодшав» у всіх вікових групах. Й лише 6% людей, віком від 18 до 35 років вважають ветерана людиною «старшого віку».

Український ветеранський фонд запустив у серпні інформаційну кампанію «Так, я — ветеран», аби змінити уявлення суспільства, що це лише учасники Другої світової війни.

Ставлення суспільства до ветеранів

У новому опитуванні цікавились, що є причиною того, що респонденти рідко або ніколи не спілкувалися з ветеранами. 75% назвали причиною «відсутність ветерана у близькому оточенні». 13% не хочуть викликати у ветерана неприємні спогади. 5% бояться сказати неправильні речі. 4% вважають причиною відсутність спільних тем для обговорення. 1% вбачає проблему у відмінності поглядів на життєві проблеми.

Рівень довіри до ветеранів

Загальний відсоток довіри до ветеранів за пів року зріс з 92% у серпні до 93% у січні. При цьому є незначні коливання з показником «цілковитої довіри». Збільшилась кількість тих, хто «скоріше довіряє». Це позитивна динаміка, яка показує поступове нарощення довіри.

Проінформованість суспільства щодо проблем ветеранів

37% опитаних дізнаються інформацію про проблеми ветеранів з телебачення. Ще 37% – з розповідей близьких та знайомих. 34% дізнаються новини з соціальних мереж. 22% дізнаються про подібне з каналів у месенджерах Telegram або Viber, 19% – з інтернет ЗМІ, 13% – з особистого досвіду.

Дві третини опитаних зазначили, що вони зовсім або скоріше непоінформовані про проблеми ветеранів. 37% – зазначили, що поінформовані. Частіше більше останніх серед мешканців центру та півдня, осіб середнього віку, близьких тих, хто воював з 2014 по 2021 роки, чоловіків, і тих, хто часто комунікує з ветеранами.

Проблеми ветеранів, на думку суспільства

Серед головних проблем, з якими ветерани зіштовхуються найчастіше, відносна більшість визначили психологічні розлади (40%). Від 23% до 29% головними проблемами вважають труднощі з оформленням пільг, пошуком роботи, отриманням медичної допомоги, нерозуміння суспільства. Про конфлікти з близькими та родиною або алкогольну, чи наркотичну залежність як проблеми ветеранів говорили по 14% опитаних.

Щодо підтримки ветеранів державою

Зменшилася кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов’язання перед ветеранами російсько-української війни: у серпні 2022 року таких було 69%, у січні 2023 – 53%. Сьогодні тих, хто вважає інакше, – 26%. Найчастіше негативної думки про виконання зобов’язань держави перед ветеранами дотримуються мешканці західних регіонів, представники середнього та старшого покоління, близькі тих, хто воював в АТО і сьогодні не воює.

Ще трохи статистики:

91% вважає, що суспільство сьогодні поважає ветеранів, лише 6% мають протилежну думку.
93% підтримують ідею надання пільг бізнесу, заснованого ветеранами російсько-української війни, лише 5% - проти цього.

Терміни проведення опитування: 14-16 січня 2023 року. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Метод опитування: CATI. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: