Одну з клінік Міноборони перевіряли через скарги військовослужбовців

ukrinform.ua_Міноборони
Фото з відкритих джерел.

В соцмережах з'явилась інформація про неналежне обслуговування та надання меддопомоги військовим в одній з клінік Міноборони України. Після скарг заклад було перевірено та знайдено багато порушень.

Про це повідомляє уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

«Із соцмереж Офісу Омбудсмана стало відомо про ймовірне порушення права військовослужбовців на належне медичне обслуговування.

З метою перевірки даної інформації здійснено виїзд до клініки амбулаторно-поліклінічної допомоги Міністерства Оборони України. У ході відвідування закладу, знайшли своє підтвердження обставини, які викладені в дописі військовослужбовця», - йдеться у повідомленні.

Зокрема було знайдено такі порушення:

  • Відсутність електронного документообігу та електронного запису на прийом у військових закладах призводять до паперової тяганини та черг.
  • Військовослужбовці з різним ступенем травм змушенні годинами очікувати в черзі на прийом до лікаря. Під час особистого спілкування з військовослужбовцями, останні повідомили, що черги до окремих спеціалістів складають понад 500 осіб. На підтвердження своїх слів працівникам Секретаріату було представлено список осіб, що перебувають в черзі до невропатолога, який складає 557 осіб станом на 31.01.2023 року.
  • Також, в закладі відбуваються як планові, так і аварійні вимкнення електроенергії, що призводить до часткового призупинення роботи закладу, що спричиняє утворення ще більших черг. Більше того, постійні відключення електроенергії створюють додаткові труднощі в безперешкодному доступі до лікарів для маломобільних осіб, так як припиняє свою роботу ліфт.
  • Відсутнє належне сервісне обслуговування, зокрема: відсутній вільний доступ до питної води, вкрай незадовільний санітарно-технічний стан санвузлів та відсутність їх пристосування для маломобільних груп населення та осіб з інвалідністю. Брак штучного освітлення в коридорних приміщеннях, де військовослужбовці очікують своєї черги та заповнюють документи.
  • Також, під час особистого спілкування військовослужбовці скаржились на необхідність прибуття до обласного центру з різних населених пунктів з метою проходження військово-лікарської комісії без можливості її проходження за місцем свого проживання.

Тому наразі Офісом Омбудсмана вирішується питання щодо вжиття заходів реагування з метою вирішення окреслених проблемних питань.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: