Шахраї хочуть викрасти дані українців, нібито від імені МЗС

Кіберполіція
Фото з відкритих джерел.

У Держспецзв'язку україни попередили про нову шахрайську схему, яку використовують кіберзловмисники, аби викрасти дані. Вони маскуються під МЗС України.

Про це заявили у відомстві 2 лютого.

Кажуть, що урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA виявила вебсторінку, яка імітує офіційний вебресурс Міністерства закордонних справ України. На цій сторінці відвідувачам пропонують завантажити програмне забезпечення для виявлення «заражених комп’ютерів». Насправді ж під посиланням приховується шкідливе програмне забезпечення.

«У разі переходу за посиланням на комп’ютер завантажується BAT-файл «Protector.bat». Його відкриття призведе до завантаження та запуску на комп’ютері PowerShell-скриптів, які здійснюють пошук файлів із розширеннями: .edb, .ems, .eme, .emz, .key, .pem, .ovpn, .bat, .cer, .p12, .cfg, .log, .txt, .pdf, .doc, .docx, .xls, .xlsx, .rdg у каталозі робочого столу, створюють знімки екрану та передають дані на сервер зловмисників», — йдеться в повідомленні.

Крім цього, кажуть у відомстві, виявлені аналогічні фішингові ресурси, які імітують офіційні вебсторінки МЗС України, Служби безпеки України, а також Поліції Польщі. Слід зауважити, що в червні 2022 року подібна фішингова вебсторінка імітувала вебінтерфейс поштового серверу Міністерства оборони України. Згадана активність відстежується за ідентифікатором UAC-0114 (також відома як Winter Vivern).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: