Швеція підтримала заборону російським спортсменам брати участь у Олімпіаді-2024

Знімок екрана 2023-02-08 145143
Олімпійські ігри 2024 проводитимуться у Парижі. Фото: Christian Hartmann/Reuters

Уряд Швеції підтримує регіональні спортивні організації та конфедерації в їхніх спробах вплинути на Міжнародний олімпійський комітет щодо участі росії та білорусі в Олімпіаді-2024.

Про це заявив міністр спорту Швеції Якоб Форссмед в інтерв'ю Dagens Nyheter, пише Euractive.

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) нещодавно оголосив, що розглядає можливість дозволити російським і білоруським спортсменам змагатися як нейтральні учасники. Хоча це вітали США та ООН, країни Балтії, Україна, Польща, а тепер і Швеція виступають проти.

Рішення МОК є «надзвичайно дивним» і являє собою «нормалізацію війни», сказав Форссмед в інтерв’ю. «Справа не в тому, що все змінилося на місцях, а в тому, що агресійна війна росії проти України триває і в основному спрямована проти цивільних осіб», – додав він.

«Ми вважаємо надзвичайно дивним, що МОК змінить свою позицію в цій ситуації», — сказав Форссмед, розмірковуючи про початкове оголошення МОК про те, що він заборонить спортсменам із цих країн брати участь.

«Це надзвичайно дивно, і це кидає виклик суспільству досить драматичним чином, тому є причини сказати «ні», – додав він.

Таким чином, шведський уряд буде підтримувати шведські та скандинавські спортивні організації, такі як Північний олімпійський і паралімпійський комітети, які вже заявили, що виступають проти участі росії та білорусі в Олімпіаді.

Уряд активно підтримуватиме їхні спроби вплинути, хоча формально не намагатиметься зупинити рішення МОК, додав Форссмед.

Україна виступила проти рішення МОК і погрожує бойкотувати Олімпіаду 2024 року в Парижі, хоча кілька експертів ООН, які вивчали документи щодо ухвалення рішень МОК, підтримують нове рішення.

«Ми розуміємо бажання підтримати українських спортсменів та українську олімпійську спільноту, які разом з усіма українцями жахливо страждають від війни, але Олімпійський комітет і, загалом, олімпійська спільнота також зобов’язані дотримуватися олімпійського духу. , та міжнародні стандарти прав людини, які забороняють дискримінацію», – йдеться у повідомленні.

«Керівним принципом має бути Олімпійська хартія», – підсумували експерти ООН.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: