Чому вже кілька днів не вимикають світло, — пояснює «Укренерго»

світло
Фото 2020 року, з архіву ІА Дивись.info

В Україні поступово зростає споживання електроенергії, якщо порівнювати із вихідними. Пов'язане це із початком нового робочого тижня. А дефіциту потужності в енергосистемі нема.

Про це повідомили у НЕК «Укренерго» вранці у понеділок, 13 лютого.

Там уточнили, що зараз наявної потужності є достатньо, аби покрити потреби споживання.

У компанії також пояснили, чому є відсутній дефіцит. Кажуть, що після ремонтів у роботу включено додаткові енергоблоки на декількох теплових електростанціях, зросло виробництво електроенергії в енергосистемі, яке повною мірою покриває споживання.

Також через повінь інтенсивно працюють гідроелектростанції. Збільшення світлового дня та ясна погода сприяють генерації з відновлюваних джерел енергії. Також триває імпорт електроенергії зі Словаччини.

Чи діють ліміти в областях?

Зважаючи на відсутність дефіциту потужності ліміти споживання до областей на сьогодні поки що не доводились. Заміри фактичного споживання в областях України проводяться згідно з графіком.

Натомість через пошкоджену мережеву інфраструктуру в Одесі діють графіки погодинних відключень. У Київській, Хмельницькій, Житомирській областях та у Києві у міру зростання споживання теж можливе застосування відключень згідно з графіків операторів систем розподілу для уникнення ризику перевантаження обладнання.

рф тимчасово контролює потужності України

Нині понад 10 ГВт основних встановлених потужностей недоступні українській енергосистемі й знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, а також Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС.

Водночас на тимчасово окупованих територіях півдня також є і більшість вітрових та сонячних електростанцій.

Окрім АЕС, решта електростанцій – це ключові регулюючі потужності. Саме вони забезпечують покриття споживання у пікові ранкові та вечірні години.

На низці електростанцій, пошкоджених під час ракетних та дронових атак росіян, продовжуються ремонтні роботи. Також ремонтні бригади «Укренерго» продовжують ремонтні роботи всіх об’єктах магістральних мереж, пошкоджених внаслідок російських атак, з метою усунення мережевих обмежень та передачі електроенергії від генерації до споживачів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: