В Україні відзначають День Державного Герба: привітання очільника області

photo_2023-02-19_09-06-32
Фото: Телеграм Козицького

Державний Герб України – це один із державних символів України нарівні з Конституцією, Гімном і Прапором

Про це повідомляє пресслужба ЛОДА.

Саме 19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила Тризуб як Малий Герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті – національний символ українців за часів визвольної боротьби XX ст.

«Сьогодні вся велика українська родина відзначає День Державного Герба. Золотий тризуб на синьому щиті як Малий герб України затвердила Верховна Рада рівно 31 рік тому. Тризуб передає тисячолітній зв'язок між поколіннями українців. Нікому не вдалося стерти, знищити, заборони його і ніколи не вдасться! Наші предки ціною власних життів берегли й відтворювали його. Він дійшов до наших часів і зараз додає сил у боротьбі, щоб більше жоден окупант не посмів прийти на нашу землю. Тримаймо стрій! Бережімо те, що єднає та зміцнює нас. Переможемо!», - начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

У ХХ столітті Тризуб став символом боротьби українців за незалежність. Радянська тоталітарна система затаврувала його як «націоналістичний знак». Використання Тризубу в СРСР заборонялося, «винуватців» жорстоко карали.

Відновивши незалежність у 1991 році, України обрала Тризуб Державним Гербом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: