Як подолати наслідки воєнних дій: у Львові обговорили результати п’ятимісячного дослідження

3320039095932464355948464193143502810524664n-a00a988e
Автор фото - Тетяна Джафарова

Посадовці й депутати Львівської міської ради, представники місцевих та релокованих громадських організацій, незалежні експерти та активні мешканці обговорили аналітичний звіт про подолання наслідків воєнних дій у Львівській громаді. Подія відбулась у просторі «РадіоГараж»

Про це пише пресслужба ЛМР.

Дослідження суспільного запиту відбулося у серпні-грудні за стандартами окремо розробленої методики Громадянської мережі ОПОРИ. За результатами було зібрано 591 пропозицію та виокремлено 9 найрейтинговіших позицій у трьох міських політиках. Зокрема, у соціальній сфері це питання, пов’язані з інтеграцією вимушено переміщених осіб та реабілітацією ветеранів, у сфері управління – управлінська ефективність та кадрові питання місцевого самоврядування, а у сфері житлово-комунального господарства – виклики, пов’язані із захисними спорудами, заходами енергоефективності тощо. Ознайомитися з повною версією звіту можна за посиланням.

Під час обоворення координатор дослідження та аналітик ОПОРИ Тарас Радь підкреслив важливість реагування громади на актуальні виклики в умовах «нової нормальності», що настала після 24 лютого. 

Автор фото - Тетяна Джафарова

Керуюча справами виконавчого комітету Наталія Алєксєєва запевнила, що Львівська міська рада готова шукати шляхи розв’язання виокремлених у дослідженні проблем, але також висловила застереження щодо реалізації державної політики.

«Ми вже рік прожили в тактичному періоді і потребуємо стратегічних рішень, але не розуміємо,  чи це вдасться через державну політику. Це стосується і містобудівного питання, і бюджетного, і децентралізації», - зазначила вона. З огляду на це, посадовиця наголосила, що необхідно об’єднувати зусилля різних сторін на рівні громади та адресувати частину запитів до держави.  

Автор фото - Тетяна Джафарова

У межах обговорення між учасниками відбулася дискусія про доречність стратегічного планування на локальному рівні. Керівник програми стратегія КУ Інститут міста Андрій Пундор переконаний, що за деякими напрямками сьогодні потрібно приймати винятково програмні документи, під які вже наявні бюджетні або людські ресурси. Адже планувати системно розвиток Львова на роки зараз неможливо: є чимало запобіжників, які це унеможливлюють.

«На проблему інтеграції ВПО потрібно дивитися ширше і запитувати самих переселенців про їхні потреби, запити, очікування від влади. Саме тому ми працюємо і закликаємо громади підтримати створення Рад ВПО – консультаційного органу, що об’єднає навколо себе ініціативних людей, які мають потребу висловити свою позицію і бачення подальшого перебування у громаді», - наголосила координаторка соціальних проєктів БФ «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» Оксана Яковець.

Довідка

Обговорення відбулося у межах проєкту «Промоція соціальної згуртованості у громадах та посилення демократичних цінностей», який Громадянська мережа ОПОРА реалізує за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED). Його мета на локальному рівні – допомогти місцевому самоврядуванню напрацювати якісні рішення для розв’язання конкретних проблем, які виникли під час та після війни, а також забезпечення належних умов для кожного мешканця громади. На цьому етапі проєкт реалізується у трьох цільових громадах: Івано-Франківськ, Львів та Рівне.

Читайте також: Головні події за добу на Львівщині

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: