Вандали понищили щойно відреставровану браму у Львові (фото)

33218519816849324319237501218848197202574089n-e1bf64a2

У будинку на вулиці Шота Руставелі, 34а у Львові, де на початку лютого презентували відреставровану браму, невідомі особи розмалювали її фарбою.

Про це повідомляє Львівська міська рада.

«Нещодавно ми презентували відреставровану металеву браму будинку на вулиці Шота Руставелі, 34а, неподалік Стрийського ринку. Усі милувалися результатами важкої та фахової роботи реставратора та згуртованості мешканців, котрі подали заявку на програму співфінансування. І ось такий вигляд вона має сьогодні. Не встояла і місяць. Сумно.

Мабуть, автор цього «твору», теж хотів бути дотичним до прекрасного та залишити свій слід в історії. Але залишив лише вандалізм.

Дякуємо мешканцям за пильність та те, що переживають за вигляд свого будинку. Найближчими днями засклення брами відмиють від «недолугого автографа» та повернуть їй охайний вигляд», – прокоментували в ЛКП «Бюро спадщини».

Стан брами до реставрації був незадовільний. Під значним нашаруванням старої фарби було багато кородованих і пошкоджених місць. Також була деформована нижня частина, знищені пороги та завіси.

Окрім проведеного комплексу робіт над брамою, фахівці встановили старий австрійський механічний замок на ключ та виготовили нові ручки, які відповідають стилістиці брами. Було відновлено усі втрачені декоративні елементи, що оздоблюють дверні полотна.

Загальна вартість реставраційних робіт становила 74 660 грн. З цієї суми місто оплатило майже 52 000 грн, а іншу частину – мешканці, які подали заявку на участь у програмі співфінансування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: