Начальник Львівського обласного ТЦК розповів де і кому дозволено вручати повістки
Повістки обіцяють вручати скрізь без винятків: в Україні триває загальна мобілізація
Після новини про те, що на гірськолижному курорті поблизу селища Славське Львівської області роздавали повістки, яка викликала хвилю обговорень у соцмережах, джерела у Львівському обласному ТЦК та СП відповіли, що на сьогодні не визначено в законодавчому порядку, де можна чи не можна вручати повістку.
Своєю чергою начальник Львівського обласного ТЦК Олександр Тіщенко в коментарі для ТСН.ua уточнив наступне:
"Законодавством на сьогодні не визначено порядку, де можна чи не можна вручати повістку. Фактично її можуть вручити особисто в руки всюди, в будь-якому місці: на вулиці, блокпосту, робочому місці, за місцем проживання. Вручати повістку може представник органу місцевого самоврядування, керівник підприємства, установи, організації, де працює військовозобов’язаний, управителі багатоквартирних будинків. Також повістки можуть вручати безпосередньо посадові особи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Щодо вручення повісток на курортах – Львівська область не є винятком. У нас загальна мобілізація. Вручення повісток може здійснюватися будь-де. Скільки було вручено повісток на курорті – це конфіденційна інформація, ми не маємо права цього розголошувати. Повістки вручаються не для того, щоб людина йшла одразу воювати, а для уточнення облікових даних – щоб особа повідомила нам про свій сімейний стан, стан здоров’я та інше".
На запитання про те, чи будуть уповноважені особи вручати повістки, зокрема і на курортах, в подальшому, Олександр Тіщенко відповів нам так: "Відповідно до Указу президента України, воєнний стан продовжений до 20 травня 2023 року, і так, продовжуються мобілізаційні заходи".
Раніше, в ефірі телеканалу ICTV правозахисниця Вікторія Тютюнникова пояснила, які існують види повісток та хто має право їх вручати.
За її словами, є чотири види повістки: для уточнення інформації, на проходження медичного огляду, на призов на строкову службу та на прибуття на призовну дільницю.
"З самого початку не потрібно лякатися, тому що є декілька видів повісток. Важливо спочатку розібратися, яка саме повістка була вручена особі. Перший вид – для уточнення даних, мета якої оновити інформацію про представників у військовому комісаріаті. До таких даних належать особисті контакти, інформація про стан здоров’я призовника, склад сім’ї, місце роботи чи навчання та інше.
Другий вид – це повістка на проходження медичного огляду. Її мета – з’ясувати стан здоров’я та придатність громадянина до військової служби. Далі йде повістка-призов на строкову службу, який зараз всіх найбільше тривожить. Прийнявши таку повістку і не з’явившись, особа ухиляється від призову і ризикує бути притягненим до кримінальної відповідальності.
Четвертий вид – це повістка на прибуття на призовну дільницю. Тобто це вже мобілізаційне розпорядження. Такий вид повісток вручають військовозобов’язаним, які вже пройшли медичну комісію та визнані придатними для військової служби. Це зобов’язує громадянина з’явитись протягом 24 годин на призовний збірний пункт після оголошення мобілізації" - розповіла правозахисниця.
Читайте також: Втрати ворога: за добу ЗСУ ліквідовано 650 вояків та 12 танків
Коментарі