Літак МІГ-29: як він пов'язаний із повітряною тривогою

міг

Лише упродовж сьогоднішнього дня через МІГи в Україні тричі пролунав сигнал повітряної тривоги. Йдеться про МІГ-31К, який є оновленою версією радянського МІГ-29.

Редакція Дивись. Інфо, спільно із ресурсом "Супротив", створили освітню рубрику про військове та цивільне озброєння для широкої аудиторії. Розпочнемо її історією літака, створеного у 1970-х роках.

Історія розробки 

Історія створення МіГ-29 сягає середини 1970-х років. Літак був розроблений як відповідь на вимоги нових військових стратегій, що з'явилися після воєнних конфліктів, таких як Ізраїльсько-Арабська війна 1973 року. Літак МіГ-29 мав стати засобом для виконання різноманітних завдань у повітрі, включаючи боротьбу з іншими військовими літаками, знищення наземних цілей та наведення ударів на кораблі та судна.

1982 року МіГ-29 був вперше представлений на міжнародній виставці авіації у Фарнборо. З того часу цей літак використовується багатьма країнами світу, включаючи Росію, Індію, Китай, Єгипет та інші. За десятиліття свого існування МіГ-29 зазнав багатьох модифікацій та покращень.

Характеристики МіГ-29

МіГ-29 - це літак з високою маневреністю та винятковими технічними характеристиками, що дозволяє йому виконувати різноманітні завдання у повітрі.

Основні технічні характеристики винищувача:

 • Довжина: 17,37 м
 • Розмах крил: 11,36 м
 • Висота: 4,73 м
 • Вага: 12 100 кг (без палива)
 • Максимальна швидкість: 2450 км/год (на висоті 11 000 м)
 • Дальність польоту: 1430 км (без підвісної військової техніки)

Аеродинаміка

МіГ-29 має двигуни, які забезпечують йому можливість підвішуватися на місці та рухатися у будь-якому напрямку. Літак має вісім підвісок для вішання зброї та іншого спорядження. Його аеродинамічна форма та конструкція дозволяють виконувати швидкі маневри, в тому числі і «суперманевреність» - здатність робити гострі повороти з найбільшими кутами нахилу.

Застосування МіГ-29 у бою

МіГ-29 - один з найбільш використовуваних військових літаків у світі. Він брав участь у багатьох військових конфліктах та у виконанні різноманітних завдань.

Перський захід, 1991 рік

МіГ-29 приймав участь у Перському заході, який відбувся 1991 року. Літаки МіГ-29 були використані для знищення військових об'єктів та захисту від інших військових літаків. МіГ-29 зумів продемонструвати свої високі технічні та бойові характеристики в боротьбі з військовими літаками інших країн.

Громадянська війна в Ємені, 1994 рік

1994 року МіГ-29 взяв участь у громадянській війні в Ємені, де він виконував завдання з наведення ударів на наземні цілі та боротьби з військовими літаками іншої сторони. У боях з іншими літаками МіГ-29 знову проявив свої високі бойові характеристики та ефективність в бою.

Конфлікт в Карабасі, 2020 рік

2020 року МіГ-29 брав участь в конфлікті в Карабасі між Армією Вірменії та Збройними силами Азербайджану. МіГ-29 був використаний для знищення військових об'єктів та боротьби з військовими літаками іншої сторони. У боях МіГ-29 проявив свою високу бойову ефективність та спроможність виконувати завдання в повітрі.

Окрім цього, МіГ-29 використовується багатьма країнами світу:

 • Росія – більше 250 літаків
 • Україна – більше 40 винищувачів
 • Індія – 66 літаків
 • Бангладеш – 8 літаків
 • Білорусь – 41 літак
 • Казахстан – 28 літаків
 • Єгипет – 50 літаків
 • Малайзія – 18 літаків
 • Перу – 18 літаків
 • Польща – 32 літаки
 • Сирія – 25 літаків

Зазначимо, що ці дані можуть бути недостатньо точними, оскільки вони можуть змінюватися з часом в залежності від різних факторів, таких як продаж та закупівля нових літаків, знесення літаків та інше.

Можливості різних модифікацій МіГ-29

МіГ-29М2

МіГ-29М2 - це нова модифікація МіГ-29, яка відрізняється від своїх попередників більшою потужністю та маневреністю. Літак оснащений новими двигунами та багатофункціональним керуванням вогнем, що дозволяє йому виконувати завдання в повітрі більш ефективно.

МіГ-29МТ

МіГ-29МТ - це модифікація МіГ-29, яка спеціально розроблена для бойової підтримки на землі. Літак оснащений навігаційною системою та зброєю для знищення наземних цілей. МіГ-29МТ має більшу місткість та більшу дальність польоту, що дозволяє йому бути ефективним в бойовій підтримці на землі.

МіГ-29К

МіГ-29К - це модифікація МіГ-29, яка була розроблена для використання на авіаносцях. Літак оснащений системами для зниження швидкості при посадці на корабель, а також системами, які дозволяють літакові бути ефективним в умовах обмеженого простору на кораблі.

МіГ-29СМТ

МіГ-29СМТ - це модифікація МіГ-29, яка має покращену електронну систему боротьби та нові системи керування

Порівняння з іншими літаками

МіГ-29 порівнюють з іншими військовими літаками, такими як F-16.

У порівнянні з F-16, МіГ-29 має більшу дальність польоту та більше можливостей для чіпляння зброї та спорядження, але у F-16 зброя є технологічно новішою.

фото із сайту "Слово і діло"

Про інші моделі МІГів та інше військове і цивільне озброєння - читайте у наступних матеріалах за тегом Супротив, який розташований під цим текстом. Зокрема, розповімо Вам про ракети «Калібр».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: