В ISW розповіли, навіщо росіяни зводять лінії оборони у тилу

Зведення оборонних ліній росіянами у Білгородській та Курській областях є інформаційною операцією, мета якої полягає у тому, щоб зобразити Україну загрозою для росії.
Про це у п'ятницю, 10 березня, повідомили аналітики Інституту вивчення війни (ISW).
Російські війська продовжують встановлювати оборонні лінії в тилових районах далеко від нинішньої лінії фронту, а також у самій росії, де, ймовірно, ніколи не будуть вестися бойові дії, йдеться у звіті ISW.
Зокрема, губернатор Бєлгородської області рф в'ячеслав гладков заявив 9 березня, що російська влада завершила будівництво "засічної лінії" укріплень уздовж кордону з Україною. Він заявив, що російські війська повинні виділити сили для захисту цієї системи укріплень у разі нападу України на бєлгородську область. Гладков також повідомив, що російські чиновники витратили 10 млрд рублів (близько 132 млн доларів) на будівництво оборонної лінії, що, вважають аналітики інституту, ймовірно, є марною тратою коштів на тлі питань про здатність росії фінансувати свої військові зусилля в Україні.
Український Генеральний штаб також повідомив 10 березня, що російські війська продовжують будувати укріплення вздовж кордону Курської області з Україною. Це ще одна російська область, де, вважають в ISW, ймовірно, ніколи не буде бойових дій.
Крім того, глава окупованого Криму Сергій Аксьонов заявив 10 березня, що російські війська будують оборонну лінію в Криму. В інституті зазначили, що укріплення в Криму знаходяться далеко від нинішньої лінії фронту на півдні України, а російський персонал і техніка, розміщені на цих лініях, були б більш доречними в інших місцях України.
Аналітики ISW вважають, що російські чиновники в Курській і Бєлгородській областях, ймовірно, будують оборонні укріплення на підтримку інформаційних операцій, які мають на меті зобразити Україну як загрозу російській території, щоб представити війну в Україні як життєво важливу для рф.
Продовження будівництва російських укріплень у Криму, припускають експерти інституту, може свідчити про те, що російські війська не впевнені у своїй здатності утримувати окуповані території на півдні України в довгостроковій перспективі.
В ISW додали, що наразі не спостерігають розгортання російських військ на жодній з цих оборонних ліній, а тому укріплення наразі не є важливими для російських операцій в Україні.
Ключові висновки ISW за 10 березня:
- Розвідка США попередила, що особи, пов’язані з російською розвідкою, можуть планувати спробу підбурити повстання в Молдові.
- Російські війська продовжують встановлювати оборонні лінії в тилових районах, віддалених від нинішньої лінії фронту, і в районах росії, де, швидше за все, ніколи не будуть відбуватися бойові дії.
- Російський уповноважений з прав дитини Марія Львова-Бєлова підтвердила, що російський уряд використовує різні схеми для депортації українських дітей до росії в коментарі, який, очевидно, мав на меті спростувати звинувачення Заходу в незаконності цих дій.
- Російські джерела стверджували, що російські сили здійснили обмежені наземні атаки вздовж лінії Сватове-Кремінна.
- Російські джерела стверджували, що сили ГВК «Вагнера» увійшли до спорудженого промислового комплексу «АЗОМ», і фронтові наступи на комплекс, ймовірно, дорого коштуватимуть силам ГК «Вагнера».
- Російські війська досягли перемог у Бахмуті, очищають східні частини міста та просунулися на нові позиції на північному заході Бахмута в межах 800 метрів від металообробного заводу АЗОМ.
- Російські війська продовжують розвідку поблизу островів у дельті Дніпра.
- Wagner Group продовжує нарощувати зусилля з працевлаштування в росії.
- Російські офіційні особи та окупаційна влада продовжують анонсувати нові інфраструктурні проекти для покращення сполучення між материковою частиною росії та окупованими територіями.
Нагадаємо, за добу ЗСУ відбили понад 100 ворожих атак