Великобританія, Австралія і США готуються до переговорів щодо спільного протистояння Китаю, – ЗМІ

2810605
Фото: wikipedia.org

Прем'єр-міністри Великобританії Ріші Сунак і Австралії Ентоні Альбанезе прямують до США на зустріч із президентом США Джо Байденом, щоб погодити деталі договору про підводні човни, який спрямований на протидію Китаю

Про це 12 березня повідомляє Reuters, пише Українська правда.

"Я їду до Сполучених Штатів, щоб запустити наступний етап програми атомних підводних човнів AUKUS, проекту, який зміцнює зв'язки з нашими найближчими союзниками і забезпечує безпеку, нові технології та економічну перевагу", - заявив Ріші Сунак.

Британія, США та Австралія оголосили про план AUKUS (Австралія-Великобританія-США) на 2021 рік як частину зусиль з протидії зростаючій військовій присутності Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Очікується, що на зустрічі в Сан-Дієго в понеділок будуть прийняті рішення щодо подальших кроків Австралії з отримання атомних підводних човнів.

Відповідно до початкової угоди щодо AUKUS, оголошеної в 2021 році, Сполучені Штати і Велика Британія домовились надати Австралії технології і можливості для атомних підводних човнів.

Як пише сайт Гордон, очікується, що 13 березня Великобританія також опублікує оновлену інформацію про свою політику у сфері безпеки, оборони й зовнішньої політики, в якій буде викладено, як вона реагуватиме на зростаючі загрози у світі. Reuters зазначає, що з моменту її останнього оновлення у 2021 році росія вторглася в Україну, і напруженість у відносинах із Китаєм зросла.

15 вересня прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон, Байден і прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон оголосили про створення нового оборонного партнерства трьох країн AUKUS для боротьби з Китаєм. Першою великою ініціативою AUKUS буде постачання атомного підводного флоту Австралії.

Нове партнерство фактично зірвало угоду 2016 року між Австралією та французькою суднобудівною групою Naval Group із будівництва до 12 звичайних підводних човнів, зазначає Bloomberg.

Через це між Францією і Австралією загострилися відносини. Зокрема, Франція 17 вересня відкликала послів зі США й Австралії для консультацій через AUKUS у зв'язку з "винятковою серйозністю заяв" Вашингтона та Канберри.

У Парижі дії Канберри назвали "ударом ножем у спину". Посол Франції в Австралії Жан-П'єр Тебо, якого відкликали до Парижа для проведення консультацій, порівняв зі зрадою дії австралійського уряду після відмови Канберри від угоди про будівництво підводних човнів на $90 млрд. За його словами, є достовірні повідомлення, що рішення про розірвання угоди із Францією після створення AUKUS готували протягом 18 місяців.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: