Життя органу поза тілом: у Львові завдяки унікальному апаратові пересадили донорську печінку

333891614_1260216258227847_2674486276384844698_n
Фото: Перше медичне об'єднання Львова

36-річна мешканка Закарпаття стала доноркою печінки для 40-річного чоловіка із Ужгорода. Операцію проводили у Львові та вона стала ще унікальною, оскільки медики вперше задіяли унікальний апарат, який продовжив життя органу поза тілом на 5 годин.

Про унікальну трансплантацію розповіли у Першому медичному об'єднанні Львова 13 березня.

«Замість людського організму - спеціальна машина. Аби встигнути пересадити донорську печінку, наші медики вперше задіяли унікальний для України апарат, що продовжив життя органу поза тілом», — йдеться в повідомленні.

Донорка була у Мукачевому, трансплантацію печінки мали виконати у Львові. Це чотири години в дорозі. Ще десять годин потрібно було на обстеження органу та виконанням тестів на сумісність. Разом - 14 годин, у той час як печінка поза тілом “живе” всього 12. Така різниця в часі означала, що операція не могла б відбутися, а відповідно - людина б втратила свій шанс. Аби врятувати ситуацію наші лікарі задіяли перфузійну машину Liver Assist, кажуть у ТМО.

Лікарі пояснюють, що апарат функціональної підтримки печінки Liver Assist насичує орган киснем та покращує його стан. Завдяки ньому шанси на успіх самої трансплантації вищі. Досі в Україні така машина була лише одна, у Києві.

В апараті орган пробув близько 5 годин. Після того його успішно пересадили реципієнту.

Нову печінку та буквально ще одне життя отримав мешканець Ужгорода. Йому – 40. Донорського органу чоловік потребував негайно. Цироз, важке ураження печінки забирали останні сили пацієнта. Донором для нього стала 36-річна мешканка Закарпаття. Її життя забрав інсульт.

Післяопераційний період у пацієнта минув без ускладнень. І на третій тиждень після пересадки чоловік повернувся додому.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: