Сейм Литви визнав російську пвк «вагнер» терористичною організацією

b9b17033-0c73e2f3a83a3334a6a84215e89dc9e4
ілюстративне фото

Парламент Литви підтримав визнання пвк «вагнер» терористичною організацією. Члени та найманці цього угруповання становлять загрозу безпеці держави та суспільства.

Про це йдеться у резолюції, оприлюдненій 14 березня.

«Сейм Литви рішуче засуджує використання будь-яких груп найманців, таких як «вагнер», створених за підтримки російської влади, для здійснення злочинів агресії в Україні», - сказано в документі.

За відповідну резолюцію одноголосно проголосували 117 членів Сейму.

Там також зазначили, що від початку повномасштабного російського вторгнення пвк, яка бере активну участь у бойових діях на боці агресора, вчиняють систематичні тяжкі злочини агресії – вбивства та катування мирного населення. населення України, бомбардування житлових будинків та інших цивільних об'єктів - що прирівнюється до тероризму.

У резолюції Сейму наголошується, що «Вагнер», заснована наближеним до президента рф володимира путіна бізнесменом Євгеном Пригожиним, є тіньовим інструментом російської влади — вона безкоштовно отримує від російського уряду військову техніку, як-от ракетні комплекси «Град», танки, бронетехніка та використовує російську військову інфраструктуру, винищувачі роти навчаються російською військовою розвідкою (ГРУ).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: