Британський суд ухвалив рішення щодо «боргу Януковича»

брит
Фото: CNN

Верховний суд Великобританії виніс рішення щодо позики на 3 млрд доларів, яку експрезидент України Віктор Янукович взяв у російського диктатора володимира путіна в грудні 2013 року перед втечею з Києва.

Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

Верховний суд Великої Британії виніс рішення на користь України у справі про так званий «борг Януковича» на 3 млрд доларів. Згідно з рішенням, Україна може продовжувати захист на підставі того, що позику було взято через «загрозу застосування сили з боку росії».

«Верховний Суд Сполученого Королівства сьогодні дійшов до висновку, що аргументи лінії захисту України щодо примусу, які ґрунтуються на фактах погроз агресії росії мають бути досліджені за повною процедурою під час відкритого засідання у англійському суді. Постановивши це знакове рішення через більш ніж сім років після того як росія подала позов проти України до англійського суду, Верховний Суд цим підтримав позицію України», – заявили в Мінфіні.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль назвав це рішення важливою перемою України над росією на міжнародному фронті. Він зазначив, що це водночас перемога справедливості.

«Суд визнав сильну позицію захисту України щодо примусу та погроз росії застосувати силу, які росія чинила ще у 2013 році, щоб примусити Україну випустити ці єврооблігації. Тепер кремлю доведеться розкрити всю інформацію щодо дій проти України на відкритому судовому розгляді» - написав він у своєму телеграмі.

Також, на рішення британського суду відреагував президент України Володимир Зеленський:

«Україна здобула чергову перемогу над агресором – у Верховному суді Великої Британії у справі щодо єврооблігацій на суму 3 млрд доларів. Суд вирішив, що захист Україні на підставі фактів погроз агресії рф має отримати повну процедуру. Справедливість буде за нами!» – наголосив глава держави.

Нагадаємо, в 2017 році Україна заплатила рф майже 50 мільйонів гривень судових витрат.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: