Китай може допомагати росії «через іран», - Politico

ytytyt
фото: Getty Images

Ісламська республіка веде переговори з Китаєм та росією щодо постачання ключової хімічної сполуки, яка використовується для приведення в рух балістичних ракет. Американські журналісти вважають, що це може бути способом Китаю підтримати росію у війні проти України. Крім того, це є порушенням санкцій ООН.

Про це йдеться в публікації американської медіа-організації в галузі політичної журналістики Politico.

У повідомленні зазначено, що Тегеран провів одночасні переговори з офіційними особами та підконтрольними уряду організаціями обох країн, включаючи державну російську хімічну компанію «Анозит ФКП», щодо придбання великої кількості перхлорату амонію, або ПХА, основного інгредієнта твердого палива, що використовується для живлення ракет.

Ймовірно, у Пекіні переговори про придбання ПХА очолив іранський дипломат Саджад Ахадзаде, який є «радником Тегерана з питань технологій» у Китаї та регіоні в цілому. Назви китайських компаній, які беруть участь у перемовинах поки що невідомі.

Про точну кількість перхлорату амонію, яку хоче придбати Іран, інформації теж немає. Але, за оцінками дипломатів, знайомих із планами Ірану, його кількості буде достатньо для створення тисяч ракет, включаючи ракету Zolfaghar, яка має радіус дії 700 кілометрів і використовувалася Іраном та його маріонетками на Близькому Сході в останні роки.

У разі укладання угоди деякі з ракет можуть бути розгорнуті проти України, зазначає видання. До того ж, ймовірно, допомога росії через Іран шляхом постачання перхлорату амонію є одним зі способів Китаю запропонувати москві істотну підтримку.

Важливо й що, відповідно до резолюції ООН 2231 від 2015 року, країнам заборонено постачати Ірану ПХА без дозволу Радбезу ООН.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: