Пандемія коронавірусу: ВООЗ скасувала її статус

карантин
фото ілюстративне, з архіву редакції.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) у п'ятницю, 5 травня, скасувала статус пандемії коронавірусу.

Про це заявив глава організації Тедрос Аданом Гебреісус.

«Я оголошую кінець COVID-19 як глобальної надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров’я. Однак це не означає, що коронавірус більше не становить глобальної загрози здоров’ю. Минулого тижня COVID-19 забирав життя кожні три хвилини — і це лише ті смерті, про які ми знаємо», — йдеться у заяві.

 

Найвищий рівень тривоги згідно з міжнародним правом — надзвичайний стан у сфері охорони здоров’я , що викликає міжнародне занепокоєння через глобальний спалах COVID-19, оголосили ще 30 січня 2020 року.

Гебреісус додав, що ВООЗ повідомила про майже 7 мільйонів смертей, але ми знаємо, що їх кількість у кілька разів більша — щонайменше 20 мільйонів.

У ВООЗ заявили, що пандемія коронавірусу стала набагато більшим, ніж криза охорони здоров’я. Вона спричинила серйозні економічні потрясіння, скасування подорожей, закриття підприємств, занурення мільйонів людей у бідність, самотність, ізоляцію, тривогу та депресію у мільйонів людей тощо.

Наразі, за його словами, вже більше ніж рік пандемія має тенденцію на послаблення, а імунітет населення зростає завдяки вакцинації та тому, що люди перехворіли. Також знижується смертність і послаблюється тиск на системи охорони здоров’я. Ця тенденція дозволила більшості країн повернутися до звичного життя.

Комітет з надзвичайних ситуацій і ВООЗ протягом останнього року аналізували дані та розглядали, коли буде відповідний час, щоб знизити рівень тривоги. І так, 4 травня Комітет зібрався в 15 раз і рекомендував главі ВООЗ оголосити про припинення надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров’я, що має міжнародне значення.

Однак у ВООЗ наголосили, що це не привід послаблювати пильність, адже цей вірус тут, щоб залишитися. Він все ще вбиває і все ще мутує. Залишається ризик появи нових варіантів, які викликають нові сплески заражень і смертей.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: