Охоронця російської катівні в Херсоні засудили до 8 років в’язниці

бб
ілюстративне фото: катівня в Херсоні

Суд висунув звинувачення мешканцю Херсона, який став охоронцем російської катівні. Його засудили до 8 років в’язниці з конфіскацією майна.

Про це повідомляє Офіс Головного прокурора.

Відомо, що чоловік добровільно погодився служити у незаконно створеній «виправній колонії» окупантів на посаді молодшого інспектора відділу охорони. Там йому надали звання «молодшого сержанта внутрішньої служби».

Крім того, його позбавили права обіймати посади в правоохоронних органах на 10 років.

Катівні на Херсонщині

В березні цього року міжнародна група юристів зібрала докази, які вказують на те, що російська влада спланувала та безпосередньо фінансувала тортури на Херсонщині, створивши щонайменше 20 катівень для придушення української ідентичності.

За словами адвокатів, центри керувалися ФСБ, а також російською пенітенціарною службою та місцевими колаборантами, і були призначені для підкорення, перевиховання або вбивства українських громадських активістів.

Крім того, як з’ясували юристи, серед ув’язнених були не тільки активісти, журналісти, державні службовці чи вчителі, але й випадкові жителі, яких окупанти зупинили на вулиці та звинуватили в нібито проукраїнській позиції через матеріали в телефоні.

Проти ув’язнених — як чоловіків, так і жінок — застосували різні види тортур: побиття, катування електричним струмом, занурення голови у воду. Також їх змушували завчати проросійські гасла, вірші та пісні.

За даними юристів, тільки в Херсоні за час окупації зникли безвісти близько 400 людей, невідомо скільки з них росіяни вбили, а скільки вивезли до рф.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: