Винищувачі F-16 можуть прибути в Україну щонайменше за декілька місяців, – міністр США

1200px-F-16_Fighting_Falcon
F-16

Міністр Військово-повітряних сил Сполучених Штатів Америки Френк Кендалл заявив, що передання Україні літаків F-16  може зайняти декілька місяців «в найкращому разі» .

Про це він повідомив у понеділок, 22 травня, як інформує видання CNN.

За словами міністра, необхідно опрацювати чимало деталей, перш ніж українські військові зможуть літати на F-16 у великій кількості. Тому має минути певний час. Таким чином, він наголосив, що Сполученні Штати Америки не будуть передавати винищувачі у значній кількості Україні, менш ніж за декілька місяців.

Крім того, за словами Кендалла, «кілька місяців» – це доволі швидкі темпи, адже підготовка нового американського пілота на цьому літаку зазвичай займає більше двох років. А відтак –  курс перепідготовки для пілота F-16, який на певний час відійшов від керування літаком, може зайняти приблизно до п'яти місяців.

Нагадаємо, 22 травня високий представник Європейського союзу Жозеп Боррель розповів, що вже розпочалися тренування українських пілотів на літаках F-16.

Крім того, раніше радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван на брифінгу в п’ятницю, 19 травня, заявив, що винищувачі F-16, які Україна отримає від союзників, надаватимуться за умови, що вони не використовуватимуться для ударів по росії.

Довідка

Літак F-16 є легким багатоцільовим винищувачем, який розробила компанія «General Dynamics» для Повітряних сил США. F-16 було створено ще 48 років тому. Однак він до сьогодні залишається основою повітряних сил багатьох країн світу.

Основні особливості цього літака є безкаркасний купол для гарної видимості, бічний джойстик для полегшення керування під час маневрування, катапультне крісло, яке може відхилятися на 30 градусів від вертикалі, щоб зменшити вплив перевантажень на пілота.

Крім того, F-16 містить також систему керування fly-by-wire яка допомагає стабілізувати управління польотом. Вперше ця система була встановлена саме на цьому літаку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: