Експерт розповів про ситуацію на ринку банківських депозитів в Україні

image1_36

Максимальні ставки за короткостроковими гривневими депозитами зросли до 20-21%. В той же час близько 25% комерційних банків збільшили ставки за гривневими депозитами з терміном розміщення до 12 місяців в середньому до 17-18%. 

Про це ІА Дивись.info розповів Дмитро Замотаєв, директор департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКУ.

За словами експерта, з травня нинішнього року відсотки за 9-місячними та річними гривневими депозитами збільшилися в середньому на 1,0-1,5%.

Фахівець зазначив, що зростання відсотків за гривневими депозитами стало результатом послідовного впровадження політики НБУ зі зв’язування «гарячих» коштів, які є на поточних рахунках клієнтів, та стимулювання банків до залучення більших обсягів коштів на депозитні рахунки від 3 місяців і більше. На його думку, підвищення банками відсоткових ставок за гривневими депозитами популяризує гривню, як надійну валюту для збереження та примноження статків.       

«Для українців зараз вкрай важливим є відчуття “тилової” стабільності та прогнозованості, що виявляється насамперед у зростанні довіри до гривні і поступової переорієнтації громадян на гривню, як найбльш надійну та стабільну валюту для збереження й примноження наявних коштів», — вважає фахівець.

За його твердженням, запроваджені НБУ депозитні сертифікати під 25% терміном на 3 місяці дають змогу комерційним банкам, з одного боку, стабілізувати грошові потоки, створивши надійне підгрунтя, що убезпечить їх від низки негативних явищ, таких, як, наприклад, відтік клієнтів, можливих певних економічних негараздів в країні. А з іншого - регулятор заохочує банки розвивати депозитні програми терміном від 3 місяців, мінімізувавши частку «коротких» депозитів, адже зараз частка коштів до запитання в банківській системі складає 65%.

Фахівець зазначив, що за перші 5 місяців 2023 року розмір гривневих депозитів склав в середньому 160 тис. грн: зокрема середній розмір вкладів терміном 6 -9 міс. - 131 тис. грн, а 9-12 міс. - 150 тис. грн.

Він також розповів, що за період із січня по травень у Глобус Банку частка гривневих депозитів від 3 до 6 місяців склала близько 8%, від 6 до 9 місяців - 11%, від 9 до 12 місяців - понад 26%. 

«З травня НБУ переглянув підходи до розміщення банками вільних коштів на депозитні сертифікати. Відповідно банки максимально зацікавлені в залученні депозитів населення на термін від 3 місяців, що підвищує конкуренцію та відповідно зростають відсоткові ставки за такими депозитами. Водночас розміщення коштів на гривневих депозитах для громадян дедалі стає більш вигідним, ніж на валютних депозитах. Саме тому, з високою ймовірністю можна стверджувати, що у II кварталі 2023 року найбільш популярними стануть депозити в національній валюті терміном 6-12 місяців, за якими банки запропонують найвищі відсоткові ставки», — наголосив експерт.   

Які є прогнози?

Дмитро Замотаєв вважає, що нові збільшені депозитні ставки за поточних воєнних умов є максимальними, але короткочасними: вже із середини літа вони почнуть зменшуватись, тому радить клієнтам оформлювати найбільш тривалі 9-місячні або річні вклади у найближчий час.

«Протягом 2-3 місяців частка гривневих вкладів з розміщенням від 9 до 12 місяців може зрости на 10-15%, і відповідно очікується поступове зменшення кількості депозитів до 3 місяців (на 5-6%) та депозитів від 6 до 9 місяців (на 7-8%)», — підкреслив експерт.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: