У Львівській області двоє хлопців через укуси змій потрапили до лікарні

На Львівщині двоє хлопців 17-ти та 13-ти років покусали змії. Після цього їм надали допомогу в медичному закладі.
Про це повідомили в Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі.
Лікар-анестезіолог Максим Ковальов розповів, що 17-річний мешканець Яворівського району зазнав нападу неподалік власного дому. Він йшов на пасовище, коли змія вискочила із трави й вкусила у ногу.
За його словами, спочатку хлопець розгубився, бо досі у їхньому селі таких випадків не траплялось. Після цього його батьки викликали швидку допомогу та навіть виїхали назустріч медикам автівкою.
«Потрібно було діяти швидко, адже у хлопця розвинулась важка анафілактична реакція – з’явились набряки дихальних шляхів, повік, блювання. У швидкій хлопцю ввели адреналін, і це врятувало йому життя», – розповів медик.
Крім того, в області стався ще один випадок укусу змії. А саме: 13-річного Юліана зі Стрийщини змія вкусила у руку.
Як розповідають в лікарні, хлопчик сперся рукою на лавку поблизу церкви, не помітивши плазуна. Підліток відкинув її й побіг до батьків. Мама Юліана фельдшер, тож чітко знала, як діяти – знерухомити кінцівку, обробити рану проточною водою чи антисептиком, накласти лід і звернутись за спеціалізованою медичною допомогою.
Скільки випадків укусів змій на Львівщині?
Максим Ковальов розповів, що уже четверо дітей отримували медичну допомогу у в лікарні після зміїних укусів. Він зазначив, що вони перебували у стані легкої та середньої важкості.
За словами медика, загалом до 20 пацієнтів з такими проблемами щорічно звертається до Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.
Читайте також Після укусу змії на Львівщині 58-річний чоловік потрапив до лікарні
Які симптоми з’являються після укусу змії?
У лікарні зазначають, що після укусу змії можуть з’явитись такі симптоми: слабкість, головний біль, задишка, запаморочення, набряк тканин та запалення лімфатичних вузлів, також може сильно знижуватися тиск.
Окрім локальних змін у вигляді набряку, синюшності, оніміння ураженої кінцівки, може виникнути анафілаксія – життєвозагрозлива алергічна реакція на отруту.
За словами медиків, в цей час важливо вчасно отримати допомогу, а саме введення адреналіну.
Вчасне звернення до лікаря запобігає також можливим серйозним наслідкам – порушенням роботи серцево-судинної системи, неврологічним дефіцитам внаслідок травмування тощо.
До теми У Брюховичах чоловіка вкусила змія
Що не можна робити після укусу плазуна?
Медики застерігають, що ні в якому випадку, якщо вас вкусила змія, не потрібно робити:
- висмоктувати отруту;
- натискати на рану, робити надрізи;
- припалювати місце укусу;
- накладати джгут.
Коментарі