Увечері може бути дефіцит електрики, - Укренерго

9

Минулої доби для балансування енергосистеми залучалася аварійна допомога. Гідроелектростанції працюють із зниженою потужність для зменшення наслідків підриву Каховської ГЕС. Наразі виробництво електроенергії забезпечує потреби споживачів, але у вечірні години може виникати дефіцит потужності.

Про це повідомляє Укренерго.

Ситуація в енергосистемі України станом на 9 червня

  • Баланс. Наразі виробництво електроенергії забезпечує потреби споживачів. Однак гідроелектростанції працюють зі зниженою потужністю, щоб зменшити наслідки підриву росіянами Каховської ГЕС. Триває літня ремонтна кампанія на енергоблоках теплових електростанцій. Тому просять перенести використання потужної техніки з вечірніх годин на ніч та день, щоб зменшити навантаження в енергосистемі та полегшити її балансування.
  • Аварійна допомога. 8 червня для балансування енергосистеми використовувалась аварійна допомога з Румунії та Польщі. Загальний обсяг допомоги становив 1200 МВт-год.
  • Імпорт/експорт. Запланований імпорт із Словаччини потужністю 40-249 МВт. Також є незначний експорт до Молдови потужністю 7-9 МВт.
  • Наслідки підтоплення. У Херсонській області за минулу добу заживили понад 5 тис. споживачів. Станом на ранок на Херсонщині загалом залишаються знеструмленими майже 24 тис. споживачів. У Миколаївській області внаслідок підтоплення знеструмлено понад 2 тис. споживачів.
  • Обстріли. Через пошкодження у розподільчих мережах, спричинені нічним ракетним обстрілом, є відключення електроенергії у Житомирській області. У Харківській області через вечірні та нічні обстріли є пошкодження у розподільчих мережах, ремонтні бригади почнуть відновлення після отримання дозволу від військових.
  • Ремонти. У Донецькій області за добу бригади обленерго відновили енергопостачання майже 17 тис. споживачів, які були знеструмлені через бойові дії. Бригади обленерго продовжують відновлювати живлення у Харківській та Сумській областях: за добу повернено енергопостачання понад 7 тис. споживачів на Харківщині та майже 500 споживачів на Сумщині.

Що передувало

Вчора, 8 чеврня, в енергосистемі України знову є нестача електроенергії. Тому вдруге за останні декілька тижнів країна скористалася аварійною допомогою від Румунії. Про це повідомили в  «Укренерго».

Там розповіли, що напередодні, 7 червня, з 20:00 до 23:00 год  енергосистема України брала аварійну допомогу від енергосистеми Румунії. Це відбулося через  недостатність загальної потужності українських електростанцій для покриття вечірнього піку споживання. До того ж імпорт та експорт у ці години не відбувся.

За словами «Укренерго», аварійна допомога не є комерційним імпортом. Оскільки там пояснюють, що це є ситуативний захід екстреного реагування для балансування енергосистеми. Тому Україна може використовувати аварійну допомогу від сусідніх країн завдяки синхронній роботі енергосиcтеми України з європейською енергосистемою ENTSO-E.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: