У Львові показали вишиванки з усієї України (фото з виставки)
Сьогодні, 6 липня, у Національному музеї імені Андрея Шептицького відкрили новий виставковий проєкт «Жива традиція: моя сорочка», який реалізували у співпраці з Майстернею Магди Дзвін.
Там представили колекцію традиційної ноші (понад 100 вишитих сорочок з різних регіонів України), на яких можна побачити значну кількість характерних для наших теренів стібків та швів.
Майстерня Магди Дзвін зародилась як творчий дослідницький простір у різних сферах мистецтва та наук. Сьогодні основним напрямком роботи Майстерні є відродження традиції хатньої вишивки – осмислене оволодіння давніми техніками вишивки, ткання, кроями народних строїв та дослідження традиційної опільської ноші.
На виставці показали роботи учнів, які вони створили в межах курсів: рівненські, тернопільські, київські, івано-франківські, чернівецькі, полтавські, львівські сорочки.
До того ж, є змога побачити старі, любовно збережені (ред.) а часами понівечені сорочки з різних приватних колекцій та їх сучасні репліки чи інтерпретації.
Виставку доповнюють комплекти народного вбрання початку – першої третини ХХ ст. із Покуття, Гуцульщини, Опілля, Лемківщини та Полісся зі збірки Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького. У пропонованих комплектах сорочка виступає невід’ємним акцентом строю та гармонійно поєднується з усіма частинами.
Побачити більше можна в музеї ім. Андрея Шептицького до 6 серпня.