Майже не росла: львівські лікарі пересадили нирку дівчинці, яка мала рідкісну хворобу
Антоніна з Івано-Франківська була абсолютно здоровою дитиною, як здавалося її батькам, до 9 років. Однак тоді вони зрозуміли, що їхня донька майже перестала рости. Це було пов’язано з роботою нирок, які працювали лише на 15%.
Про це повідомили в Львівській міськраді.
Дівчинка потребувала пересадки нирки. Оскільки Антоніна мала вроджене генетичне захворювання - нефронофтиз Фанконі, яке успадкувала від батька.
Операцію на пересадку нирки дівчинці зробили львівські медики в центрі трансплантології лікарні святого Миколая Першого медичного об’єднання. Її виконали успішно від посмертного донора, яким став 50-річний чоловік з Тернопільщини. Після того, як лікарі констатували в нього смерть мозку, рідні погодилися віддати його органи для трансплантації.
Операційне втручання тривало понад 6 годин і минуло навіть успішніше, ніж на те сподівалися хірурги. Оскільки просто на операційному столі нирка запрацювала, а вже на четвертий день після операції всі показники маленької пацієнтки нормалізувалися. Так, орган повністю прижився.
Довідка
Нефронофтиз Фанконі - спадкова недуга, яка викликає погіршення здоров’я саме у жінок та призводить до ниркової недостатності. Трапляється нефронофтиз Фанконі вкрай рідко – всього 1 випадок на 100 000 населення.
У львівській міськраді зазначають, щороку пересадки нирки потребують 4 дитини на 1 млн населення. Аби мати змогу врятувати всіх маленьких пацієнтів з подібними недугами, лікарі закликають українців давати згоду на посмертне донорство.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що у Львові лікарі зберегли палець військовому, який він міг втратити через пухлину.