Усі нафтові та газові свердловини відкриють для громадськості

авапро

Уряд затвердив Порядок ведення Державного реєстру нафтових та газових свердловин. Реєстр стане частиною єдиної державної геоінформаційної системи користування надрами, яка створюється в Україні.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Порядок ведення реєстру нафтових та газових свердловин є одним з документів, необхідних для завершення реформи галузі надрокористування. Вона спрямована на дерегуляцію та цифровізацію, стимулювання сталого розвитку сфери, залучення інвестицій та забезпечення ресурсонезалежності України.

«Сьогодні Уряд прийняв рішення, яке дозволить здійснити повний облік всіх існуючих нафтових та газових свердловин в Україні. Для цього ми створюємо єдину базу цифрових даних, систематизуємо та впорядковуємо їх, відкриваємо відомості як для бізнесу, так і громадськості. Відтак держава зможе аналізувати стан мінерально-сировинної бази та запобігати незаконному видобутку вуглеводнів. Нафтогазова промисловість отримає необхідну інформацію для планування своєї діяльності та оцінки перспектив, українці - механізм контролю за використанням надр», - прокоментував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Нагадаємо наприкінці минулого року в Україні прийняли євроінтеграційний закон №2805-IX, яким внесені зміни у галузеве законодавство, у тому числі в Кодекс України про надра. Основна мета - запустити реформу та створити прозору і зручну систему користування надрами в країні. На виконання вимог Закону необхідно було прийняти з десяток підзаконних нормативних актів, які деталізують процедури та механізми. Порядок ведення реєстру нафтових та газових свердловин став останнім з них.

Доступ до реєстру нафтових та газових свердловин буде безоплатним та здійснюватиметься через Державний геологічний веб-портал, а саме через електронний кабінет надрокористувача.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: