Lviv Invest Forum: як це було
11 серпня відбувся Lviv Invest Forum. На з''їзді говорили про зміни, які відбулися у сфері інвестицій упродовж останнього року, а також продемонстрували кейси заробітку на вкладенні коштів.
Форум традиційно розпочався з Гімну України, після чого ведучий привітав усіх присутніх та урочисто оголосив про відкриття події.«Сьогодні в рамках події буде відбуватися аукціон. Кошти, які ми отримаємо, підуть на Збройні сили України, а саме на добровольчий розвідувальний батальйон "Сонечко", а також на 24-ту окрему механізовану бригаду імені короля Данила», - сказав він.
Після того стартувала програма, поділена на блоки. Кожен учасник виступив з 15-хвилинною лекцією на окрему тему, а згодом відповідав на питання із залу.
Житлова нерухомість
Першим на сцені з'явився Олександр Лахтіонов — засновник та CEO групи компаній RITM, який понад 17 років працює у сфері нерухомості. Він розповідав про те як вигідно інвестувати у нерухомість.
«... Є основні параметри інвестицій, які ми маємо чітко засвоїти: гроші, час, дохідність, амортизація, рента і управління. Важливо закладати ці параметри...»
Потім Ігор Ільчишен, експерт з 18-річним досвідом у сфері інвестицій та нерухомості, засновник «AMA FAMILY RESORT» — готельного комплексу та ювелірного бренду «Кіmberli», презентував гайд для початківця та досвідченого інвестора.
«...Я для себе виділяю п'ять критеріїв, що слід враховувати під час інвестування у нерухомість в Україні: дозвільна документація, відносно безпечна локація, ліквідність об'єкта, дохідність і спосіб управління, а також інфраструктура...»
Із темою інвестиції у житлову нерухомість у Львові виступив Олесь Піщак — керуючий партнер компанії Audit of Sales, яка досліджує і розвиває моделі та стратегії продажу, експерт-практик з реорганізації відділів продажу. Співвласник девелоперської компанії «Буде Дім».
«...Львів є фактично мільйонником, і життя за містом починає набувати сенсу. 240 тисяч внутрішньо переміщених осіб у Львові та області, 230 релокованих підприємств. Наспрвді їх більше... Це фактори, які будуть впливати позитивно на ринок нерухомості...»
Готельно-відпочинкова нерухомість
Артур Лупашко — засновник & CEO компанії Ribas Hotels Group, Co-Founder of Ukrainian Hotel & Resort Association — розвіяв міфи про інвестування в готельну нерухомість в Україні.
«...Міф номер один - інвестиції готелів тільки для багатіїв. Це завжди так було, але є проекти, які трансформують ринок і роблять його більш доступним...»
Євген Кудрявченко — засновник Vintage Web Production, Ukrainian Digital Community, парнер Apartel Resorts — поділився порадами як інвестору обрати прибутковий апарт-готель.
«...Це така ж модель як купити і здати квартиру в оренду, але для тих, хто не хоче цим займатися операційно. Тобто це така пасивна модель. Де там утворюється прибуток?..»
Засновник інвестиційно-будівельної компанії Фенікс Інвест ДП — Олександр Редька — розкрив секрети ефективного масштабування коштів.
«...Поки наші конкуренти думають, як створити класний дизайн, ми будуємо штучні моря, сеноти, годинники "Майя". Тобто ми більше вкладаємося в інфраструктуру, і це дуже важливо ...»
Фондовий ринок
Павло Бойко — засновник Gonzo invest та керуючий активами, найдохідніший інвестор на Фондовому ринку України — виступив із темою чому криза - найкращий час для інвестицій.
«...Фондовий ринок схожий на людину у маніакально-депресивному стані, котра у момент депресії готова усе продавати за безцінь, а в момент ейфорії купує компанії із сотнею річних прибутків...»
Ерік Найман — засновник інвестиційного радника HUGS, автор 6 книг з трейдингу та інвестицій — розповів як обрати еталон інвестицій.
«...З віком та зі зростанням багатства, дохідність падає, тому перша порада - починайте інвестувати раніше. Це математика, вона дуже проста...»
Із темою про те, що чекає на облігації та про пошук високодохідних історій в інвестиційному хаосі вийшов на сцену Євген Тригубченко — інвестор-практик з досвідом 5 років, лектор у Біржовому університеті.
«...Ми можемо заробляти два рази на облігаціях: на рості самої ціни та на відсотку, який нам платять за те, що ми дали свої кошти. Тобто відсоткова дохідність та інвестиційна дохідність на зростанні самої облігації...»
Земля
Як сформувати інвестиційний портфель із сільськогосподарською землею — на це питання відповів Олександр Чорний — співзасновник сервісу земельних інвестицій Zeminvest, експерт аграрного бізнесу та практикуючий адвокат.
«...Насправді ми з вами усі разом як українці маємо у власності надзвичайно якісний актив як сільськогосподарську землю в Україні - шосте місце у світі за кількістю орних земель...»
Єгор Лісничний з 14 років на ринку нерухомості: він розуміється на маркетингу та продажах, девелопменті, кризис-менеджменту, консалтингу. Він працював із такими проєктами: Evrodim, DIM, LevDevelopment. На форумі його тема звучала так: Земля проти нерухомості: гра на випередження.
«...Всі зрозуміли, що у минулому році агро приносило прибуток навіть на тих територіях, що були під окупацією або заміновані, тож цього року багато підприємців продовжують інвестувати у землю...»
Після цього відбулася панельна дискусія про Альтернативні інвестиції, лекції на теми інвестицій, криптовалюти, айті, франшизи а також розіграш подарунків.
Під час аукціону також зібрали кошти на потреби ЗСУ.
Коментарі