Мало парковок та достатньо крамниць: переваги та недоліки ЖК «Добра оселя» у Львові

Житловий комплекс «Добра оселя» розлігся у Франківському районі Львова, на вулиці Княгині Ольги. Його почали зводити в 2014 році. З-поміж переваг мешканці називають доступність локації та великий дитмайданчик, втім серед головних недоліків згадують недостатню кількість паркомісць.
Таке опитування провела львівська ріелторка Оксана Савула.
Що відомо про цей ЖК?
ЖК збудований за проєктом Greenville. З 2010 року здано 24 десяти- та одинадцятиповерхових будинки. На вулиці Княгині Ольги продано 1100 квартир.
«Технологія будівництва є монолітно-каркасною, стіни — керамоблок, а утеплення виконано пінопластом та пінополістиролом. У кожній квартирі є індивідувальне опалення. Окрім цього, є підземний та наземний паркінг, а також гаражні бокси», — розповідає ріелторка.
Від початку будівництва ЖК вартість за м2 стартували від 16 тисяч гривень, а планування у цьому будинкові є від однокімнатної до 7-кімнатної квартири у двох рівнях.
На вторинному ринку нині ціни коливаються від 1000 доларів за м2 . А вартість «готових» квартир починається від 1900 доларів за м2.
Наскільки комфортним є життя у цьому ЖК?
Плюси та мінуси «Доброї оселі», про які говорять мешканці, здебільшого стосуються інфраструктури поряд.
Одна із мешканок каже, що поблизу ЖК мешкають її друзі та рідні. Інший зазначає, що практично ніколи не виникає перебоїв із електро- чи газопостачанням. Ще одна жителька комплексу позитивно відгукується про локації для розваг дітей.
Важливим, зі слів мешканців будинку, є комфортне транспортне сполучення із центром міста: дістатись туди швидко можна як власним авто, так і громадським транспортом.
Із плюсів також відзначають облагороджену територію: коли здавали ЖК в експлуатацію, тут одразу була прокладена бруківка та не було дискомфорту через будівельні роботи, котрі ще тривали певний час. З'явились і низка крамниць під будинком.
Про які мінуси говорять мешканці ЖК?
Практично всі акцентують на малій кількості паркомісць, тому одразу радять купувати чи брати їх в оренду. Відзначають і проблеми із тротуарами для пішоходів, себто банально бракує місця для проходу.
Також кажуть, що поблизу комплексу немає банкоматів. Відтак, часто є потреба виходити за межі ЖК, коли насправді немає інших справ у місті.
Мешканці ЖК також неоднозначно коментують ситуацію із заміною вікон та дверей після забудовників: одні говорять, що їх все влаштовує, інші скаржаться на конденсат.
У під'їздах за час здачі в експлуатацію виконували косметичні ремонти. Звукоізоляція відносно хороша, втім час-від-часу є несуттєві скарги на сусідів.
Здебільшого мешканці оцінюють житловий комплекс на 8 балів із 10. Лише одна людина сказала, що на 6.
Як оцінує ЖК ріелторка?
На погляд Оксани Савули, комплекс є гідним для свого рівня економ-класу.
«За спостереженнями, коли люди обирають собі житло, то орієнтуються насамперед на ціну, однак вимоги у них стоять на рівні комфорту», — пояснює ріелторка.
Додає, що зважаючи на відгуки, можна зробити висновок, що більшість мешканців задоволені своїм вибором, не зважаючи на відверті мінуси комфорту, бо люди здатні пристосовуватись, а згодом, шукати те, що краще.
«Тож ЖК "Добра Оселя" - прекрасний за показниками локації, транспортної розв'язки та інфраструктури, не зовсім комфортний, якщо хочеться тихого та затишного життя, однак ціна-якість сміливо заявляє ЖК в категорію постійного потоку ринку оренди, що було дуже вигідним вкладенням коштів для інвесторів, особливо на етапі купівлі нерухомості на старті продажу», — прокоментувала вона.
P.S
Головна мета проєкту «А що скажуть сусіди?» — отримати справжні відгуки від мешканців новобудов міста Львова. Роблять це для того, аби була змога порівняти різні ЖК Львова за класами, якістю будівництва, скласти думку про забудовника та на основі цього обрати собі відповідне житло.
«Забудовники часто малюють красиві картинки, розповідають, що все буде гарно, якісно, надійно, безпечно… Розповідають про те, як комфортно буде жити в новозведеному ЖК. Але досвід показує, що часто люди мають своє бачення і відчуття комфорту. Тому я з командою відправились на інспекцію житлових комплексів Львова, щоб показати вам правдиву оцінку, чесні відгуки, і різне бачення та відчуття людей, які там живуть», — ділиться авторка проєкту, Оксана Савула.
Коментарі