Під час ремонту у будівлі в Бібрці знайшли сецесійні розписи

395820187_643362277959046_3244657857788754062_n
Фото: СОКІЛ / Facebook

У будівлі, де колись діяло товариство «Сокіл» у Бібрці, що біля Львова, знайшли сецесійні розписи.

Про це повідомили на сторінці товариства 25 жовтня.

«Будучи вже майже на фінішній прямій, у тій багато років захламленій і непримітній кімнатці за зеленими металевими дверима ми виявили розписию. Навіть кілька різночасових і цікавих шарів розписів. Їх ретельно зішкрабували, перебілювали і зафарбовували, але їх благородні тіні під тими всіма шарами збереглися», — сказано в повідомленні.

Зазначається, що у цьому приміщенні мають відкрити кав'ярню.

За результатом обстеження і попередніми висновками реставраторки Ірини Гірної, ці розписи належать до періоду початку діяльності товариства «Сокіл».

Фото: СОКІЛ/Facebook

«І за стилістикою ті розписи дуже навіть сецесійні, що також пасує до початків Сокільської історії. Найдавніші історичні фото фіксують цю кімнатку, вона тоді мала вхід з будівлі і цілком могла служити "сокільським бюром" при великому гімнастичному залі, а відповідно мала вишукане оздоблення», — сказала вона.

Фото: Сокіл/Facebook

Знайшлися також фрагменти цікавого декоративного пояска з китицями ягідок чудного кольору «індиго». Ймовірно, розпис датується 1930-ми роками.

Читайте також: Млин, електростанція, автобус та рогалик, або Що відомо про підприємця з Бібрки Урбанського

Нагадуємо, у будинку на вулиці Нечуя-Левицького, 19 у Львові виявили унікальні сецесійні розписи: на стелі зображена квіткова композиція, яка не є трафаретом, а мальована від руки.

Довідка

«Сокіл» — українське патріотичне спортивне товариство. Їх засновували у різний час на Галичині та Наддніпрянщині. Зразком були чеські та польські патріотично-гімнастичні товариства на теренах тодішньої Австро-Угорщини. Такі товариства діяли впродовж 1894-1940 років.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: