Львівський обласний геріатричний пансіонат відвідала робоча група обласної ради

ав
фото: Львівська обласна рада

Сьогодні, 2 листопада, Львівський обласний геріатричний пансіонат відвідала робоча група обласної ради, яку створили на підставі звернення колишнього підопічного закладу, який поскаржився на неправомірність свого виселення з пансіонату. До складу групи увійшли депутати обласної ради, представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини, представники управління майном спільної власності ЛОР та департаменту соціального захисту ЛОВА.

Про це повідомляє Львівська обласна рада.

Спільно з керівництвом закладу, члени робочої групи оглянули приміщення, перевірили умови, в яких проживають підопічні. Також подивилися кімнату заявника, ознайомилися з документами його справи та вислухали аргументи колишнього підопічного та керівництва пансіонату.

Представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Львівській області Тарас Подвірний розповів, що предметом сьогоднішньої зустрічі був розгляд конкретної скарги.

«Ми переглянули особову справу пана Юрія, відповідні документи на підставі яких йому припинили надавати послуги у пансіонаті, вивчили їх, відтак проаналізуємо і до 7 листопада знову зберемося на засідання нашої комісії, де будуть, сподіваюся, ухвалені відповідні рішення. Сьогодні нам важливо було безпосередньо на місці побачити, в яких умовах він живе, як спілкується з іншими мешканцями, чи є факти неналежної поведінки цього мешканця пансіонату», - зазначив посадовець.

Як розповіла керівниця геріатричного пансіонату Етері Пасека, пан Юрій систематично порушував правила внутрішнього розпорядку, створював нездоровий клімат в колективі.

«У стані алкогольного сп’яніння він міг нападати на працівників і підопічних, використовує ненормативну лексику, тому переживаючи за безпеку інших підопічних нам довелося з ним попрощатися. Крім того, у нас є відповідні рішення та висновки щодо його спроможності та стану здоров`я, які не надають йому підстав отримувати послуги закладу», - розповіла Етері Пасека.

Заступник директора департаменту соціального захисту ОВА Тетяна Крут зауважила, що у Геріатричному пансіонаті мають перш за все перебувати одинокі люди, які потребують догляду.

«Маємо розуміти, що установи комунальної власності, що фінансуються з обласного бюджету, не можуть вирішувати питання людей, які здатні адаптуватися в соціумі. Утримання однієї особи у пансіонаті становить приблизно 14 тисяч гривень в місяць. Це величезні кошти. Ми маємо надавати допомогу людям, які опинилися у складних життєвих обставинах, одиноким, за станом здоров’я. Тут мають перебувати люди, які потребують стаціонарного догляду », - наголосила Тетяна Крут.

Голова робочої групи, заступник начальника управління майном спільної власності Ігор Титла зазначив, що комісія перевіряє факти щодо неналежної поведінки громадянина-заявника, зіставляємо зі свідченнями інших підопічних, а також вивчаємо правомірність виселення з пансіонату скаржника.

«Комісія працює, сьогодні ми оглянули умови, в яких він проживав, як інші тут проживають і будемо робити відповідні висновки. Наступну зустріч робочої групи заплановано провести в обласній раді найближчим часом», - наголосив Ігор Титла.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: