62% українців підтримують проведення виборів після закінчення війни, - опитування

12
ілюстративне фото з відкритих джерел

Київ, Україна — Нове опитування громадської думки Міжнародного республіканського інституту (IRI) показало, що більшість громадян України зберігають відданість демократії та підтримують ідею проведення виборів після завершення війни.

Про це повідомляє Міжнародний республіканський інститут (IRI).

Більшість населення вважає, що пріоритети післявоєнної відбудови мають визначатися на місцевому рівні і що після війни Україна відновить свою територіальну цілісність у межах міжнародно визнаних кордонів 1991 року. Опитування також показало, що українці в переважній більшості підтримують вступ до Європейського Союзу (ЄС) та Північноатлантичного альянсу (НАТО).

«Після перемоги українці готові брати участь у виборах і відбудовувати свою країну, орієнтуючись на місцеві інтереси», – сказав Стівен Нікс, старший директор IRI у Євразії.

Опитування показало, що прихильність громадян України до демократії залишається незмінною: 62% респондентів підтримують проведення виборів після закінчення війни. Дослідження також показало, що українці в переважній більшості виступають за те, щоб пріоритети відбудови визначалися громадянами шляхом опитувань та місцевими органами влади. Така підтримка зросла у порівнянні із попереднім опитуванням порівняно з попереднім опитуванням IRI, проведеним у лютому цього року.«Українці чітко визначили свій шлях у майбутнє: спершу повернути окуповані території, а потім відбудувати свої громади та продовжити курс на інтеграцію в ЄС.

Громадяни України продовжують висловлювати рішучу підтримку вступу до Європейського Союзу. Близько восьми з десяти українців підтримали б вступ до ЄС і НАТО, якби це питання було винесено на референдум. Український народ залишається впевненим у перемозі і в тому, що післявоєнна Україна повернеться до міжнародно визнаних кордонів 1991 року. Така думка висловлюється більшістю респондентів у всіх регіональних та вікових групах.

Довідка

Опитування було проведено Соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту (IRI) по всій Україні (крім окупованих територій Криму та Донбасу) 9-12 вересня 2023 року. Метод опитування – Computer Assisted Telephone Interviewing (CATI) – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Всього було опитано n= 2000 жителів України віком 18 років і старше. Вибірка не включає українців, які зараз не перебувають в Україні. Отримані дані опитування зважено за регіональними (область проживання та тип населеного пункту) та віковими показниками з використанням даних Державної служби статистики України станом на 1 січня 2022 року. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 не перевищує ±2,2 відсоткових пункти для повної вибірки. Коефіцієнт досяжності респондентів – 12%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: