Сьогодні Єврокомісія проведе перемовини на польсько-українському кордоні, - ЗМІ

444
Ілюстративне фото: CC0 Domena publiczna https://pxhere.com/pl/photo/987256

Сьогодні, 20 листопада відбудуться перемовини між протестувальниками на польсько-українських прикордонних переходах та представниками Європейської комісії. В результаті, попри анонси, активізації протесту в Медиці, що у Підкарпатському воєводстві, не відбудеться.

Про це повідомляє Польське радіо.

«Ми повинні були 20 листопада заблокувати цей перехід, але ми бачимо рух з боку Єврокомісії. Тому ми вирішили відкласти посилення протесту до 22 або ж 23 листопада», — каже один з організаторів акції протесту Рафал Меклер.

«Ми також залишаємо собі час, тому що, зверніть увагу, минулого тижня ми були в Словаччині на перетині кордону між Україною та Словаччиною. Словацька сторона, як і ми, також надіслала листа до Європейської комісії з проханням відновити дозволи. Це дає нам кілька днів, і навіть тому, що ми просто хочемо синхронізувати це зі словацькою стороною, яка також має плани заблокувати цей німецький пункт перетину. Ми просто хочемо зробити все це одночасно, щоб це спрацювало», — додав він.

Акція протесту польських перевізників у Дорогуську, Гребенному та Корчовій триває вже 15 днів. Протестувальники вимагають, серед іншого, заборонити реєстрацію транспортних компаній з іноземним капіталом у Польщі та розв'язати проблеми з українською системою електронної черги.

Що передувало

Блокування руху вантажного транспорту у напрямку пунктів пропуску «Ягодин-Дорохуськ», «Краківець-Корчова», «Рава-Руська-Хребене» почалося після 13 години, 6 листопада.

«Організатори протесту планують пропускати по одному вантажному автомобілю на годину, а також вантажні автомобілі з вантажами безпекового, гуманітарного характеру, ті, які перевозять тварин, продукти, що швидко псуються тощо», – йшлося у повідомленні ДПСУ.

Дозвіл на проведення страйку польські прикордонник мають аж до січня. 

Ще раніше Держприкордонслужба повідомляла, що на кордоні з Польщею можливе ускладнення руху для вантажівок через страйк польських перевізників.

«Польські перевізники мають намір блокувати рух вантажного транспорту, що слідуватиме у напрямку пунктів пропуску «Ягодин-Дорогуськ», «Краківець-Корчова», «Рава-Руська-Гребенне». Ускладнення руху можливе як на в’їзд до Польщі, так і на виїзд», - заявило тоді відомство.

Довідка

Танспортний безвіз між Україною та ЄС було затверджено торік. Угода діє до липня 2024. Польські перевізники вважають, що внаслідок дії угоди виникла надмірна конкуренція і вимагають повернути обов'язок отримувати дозволи на діяльність для українських транспортних фірм. Також перевізники Польщі хочуть, аби їм дозволили не ставати в електронну чергу на території України або надали окрему чергу для порожнього транспорту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: