Львівські хірурги прооперували 6-річного пацієнта із рідкісною патологією нирок
У Львові врятували 6-річного пацієнта, у якого діагностували патологію ниркових артерій. Через це у хлопчика був високий артеріальний тиск. Дитину ушпиталили у важкому стані.
Про це розповіли у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому центрі.
Хлопчик відмовлявся від їжі, різко худ, мав сонливість. Обстеження показало високий рівень білка у сечі та критично низькі показники креатиніну (кінцевий продукт обміну білків в організмі людини. Креатинін утворюється у м'язах та виділяється у кров - Ред.).
Окрім цього, в шестирічної дитини був високий тиск — 240 на 160, коли норма 110/70. Як розповів керівник Клініки дитячої нефрології, діалізу та трансплантації нирки Роман Андрусевич, це критичний рівень, що міг спровокувати інсульт.
Медики запідозрили вазоренальну гіпертензію – стійке підвищення артеріального тиску через порушення кровотоку у ниркових артеріях. Для уточнення діагнозу, хлопчику довелось робити комп'ютерну томографію з контрастуванням. З допомогою цього дослідження у пацієнта підтвердили важку патологію.
«На початку лікування ниркові показники і тиск у Володі залишались високими. Щоб стабілізувати стан і підготувати його до операції, ми кілька тижнів проводили процедуру гемодіалізу», — пояснив дитячий нефролог.
А головний трансплантолог Львівської області, доцент медуніверситету імені Данила Галицького Ростислав Жук розповів, що медики зіткнулись з рідкісною патологією — вазоренальною гіпертензією на ґрунті перенесеного тромбозу лівої ниркової артерії та вродженої гіпоплазії правої ниркової артерії та правої нирки. У світовій літературі описані поодинокі подібні випадки.
«Ушкодження нирок потребувало проведення гемодіалізу. Вдалося провести чергову складну, ювелірну, рятівну операцію, реконструювати артерію та відновити ниркову функцію», — додає Жук.
Пацієнтові зробили операцію.
Після втручання хлопчик почуває себе добре. Усі головні показники здоров'я нирок поступово нормалізуються. Артеріальний тиск приходить до норми. Вкрай важливо, що пацієнт уже не потребує гемодіалізу, та, відповідно, трансплантації нирки.
Роман Андруневич додав, що нерідко на початку хвороба протікає безсимптомно. Коли розвивається тромбоз, може виникати біль у попереку, підвищення артеріального тиску, що неможливо скоригувати лікарськими засобами, набряки кінцівок, зміни у сечовипусканні, аж до повної відмови нирок.
Нагадуємо, львівські хірурги без операції вилікували 7-річну пацієнтку від хвороби ноги.