Британська розвідка оцінила масштаби кібератаки на "Київстар"

12 грудня найбільший оператор мобільного зв’язку в Україні "Київстар", зазнав кібератаки. Ефект тривав щонайменше 48 годин, впливаючи на мобільні послуги та послуги передачі даних компанії.
Про це інформують у розвідці Великої Британії.
Київстар забезпечує понад половину населення України послугами мобільного та домашнього Інтернету. Повідомляється, що кібератака залишила користувачів без мобільного сигналу та можливості користуватися Інтернетом. У "Київстарі" повідомили, що жодних особистих даних під час атаки не було зламано.
Повідомляється, що кібератака також порушила роботу сирен повітряної тривоги, деяких банків, банкоматів і терміналів торгових точок. У той же час український банк Monobank став мішенню DDoS-атаки, що призвела до порушення доступу до веб-сайту банку.
Оскільки державні ресурси та екстрені служби України постраждали, цей інцидент, ймовірно, є однією з наймасштабніших підривних кібератак на українські мережі з початку повномасштабного вторгнення Росії.
Читайте також: «Київстар»: мобільний інтернет запрацював по всій Україні
Додамо, хакерську атаку на найбільшого в Україні оператора «Київстар», у результаті якої 24 млн абонентів залишилися без зв’язку, ймовірно, здійснило угруповання російського ГРУ Sandworm.
Хакери зламали захист через скомпрометований обліковий запис одного зі співробітників, сказав в ефірі телемарафону президент компанії Олександр Комаров.
Відповідальність за атаку взяло на себе одне з російських псевдохакерських угруповань, що є підрозділом російського ГРУ, повідомила СБУ. Ймовірно, йдеться про угруповання «Солнцепек», яке вранці 13 грудня написало про це у своєму телеграм-каналі.
Forbes дізнався, що насправді за «Солнцепеком» стоїть хакерське угруповання Sandworm, що складається з офіцерів ГРУ. У 2017 році воно масштабно атакувало Україну вірусом NotPetya.